Президент Молдови підписала закон про перейменування мови

Президент Молдови підписала закон про перейменування мови

12:09 Березень 23, 2023

Політика 961 3 хвилини

Magyar

Парламент країни підтримав у другому читанні законопроект керівної партії, який передбачає, що в законодавчих документах замість словосполучення “молдавська мова” використовуватиметься “румунська мова”.

Президент Молдови Майя Санду підписала закон, який передбачає закріплення в усіх законах країни поняття “румунська мова” замість “молдавської” та “рідної” мов. Про це у середу, 22 березня, Санду написала у Facebook.

“Сьогодні я підписала закон, який підтверджує історичну та незаперечну істину: державною мовою Республіки Молдова є румунська. Я хочу, щоб румунська мова об’єднувала всіх нас, хто живе тут і любить цю землю”, – наголосила вона.

Вона наголосила, що Молдова разом із більш ніж 27 млн осіб по всьому світу розмовляє румунською мовою – однією з офіційних мов Євросоюзу.

На думку президента Молдови, твердження про існування якоїсь молдавської мови, яка існує окремо від румунської, “мають лише одну мету: розділити нас”.

“Це відбувається тому, що коли ви розділили націю, вам легше підпорядкувати і контролювати її. Розділений народ не є об’єднаною силою, яка може себе захистити. Ті, хто намагався розділити нас, займалися не лінгвістикою, а тим, як утримати Молдову у вічній національній сварці”, – зазначила Санду.

Згідно з ухваленим законом, словосполучення “молдавська мова”, “державна мова”, “офіційна мова” та “рідна мова” у будь-якій граматичній формі необхідно замінити словосполученням “румунська мова”.

Після “технічних змін” стаття конституції Молдови про мову стане коротшою і матиме такий зміст: “Державною мовою Республіки Молдова є румунська мова”.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня