karpat.in.ua

У Німеччині ініціюють запровадження ще однієї офіційної мови

За словами представника ліберальної Вільної демократичної партії (FDP), складна німецька бюрократія може стримувати кваліфікованих іноземців від працевлаштування в Німеччині. Тому англійська має стати в країні другою офіційною мовою.

Минулого року партнер уряду Німеччини по коаліції задля зменшення гострої нестачі кваліфікованої робочої сили запропонував запровадити німецьку грін-карту. Її суть полягатиме в тому, що вона дозволить працювати в країні тим, хто ще вільно не володіє німецькою мовою, повідомив The Guardian представник FDP Йоганнес Фогель.

За словами ліберального політика, німецькі центри, які займаються справами іноземних працівників, що прибувають до Німеччини, повинні мати документи англійською мовою та співробітників, котрі добре володіють англійською.

«Німеччині треба серйозніше брати участь у глобальній боротьбі за обдарованих. Адже від цього залежить майбутнє нашої економіки. На жаль, оскільки німецька не є мовою світу, ми перебуваємо в невигідному конкурентному становищі. Тому повинні хоча б якось це компенсувати», – сказав Йоганнес Фогель.

Противники ініціативи побоюються «бюрократичного монстра»

Пропозицію FDP підтримує також Промислова палата Німеччини, президент якої, Пітер Адріан, нещодавно заявив ЗМІ, що «англійська є світовою мовою і її знання має бути достатньо, щоб працювати в німецьких компаніях». Було б суттєвою допомогою, якби перша зустріч німецької бюрократії з працівниками, які приїжджають з-за кордону, велася не німецькою, додав він.

Водночас профспілка німецьких державних службовців рішуче відкидає ініціативу FDP щодо діловодства англійською. На їхню думку, відхилення від офіційної мови, тобто німецької, поставить під загрозу правову безпеку Німеччини.

Ульріх Шток, представник організації, попередив, що запровадження другої офіційної мови створить «бюрократичного монстра» і спричинить серйозні юридичні ризики.

 (napi.hu)