Міністр МЗС Угорщини наголосив на важливості Східного партнерства. ВІДЕО
Східне партнерство має важливе значення в новому світовому порядку, котрий настав після пандемії, наголосив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто у відеоповідомленні, опублікованому на його сторінці у Facebook.
У відео Петер Сіярто розповів, що в четвер міністри закордонних справ Європейського Союзу провели переговори у форматі відеоконференції зі своїми колегами з шести країн, що беруть участь у Східному партнерстві: Азербайджану, України, Грузії, Білорусі, Молдови та Вірменії.
Угорський міністр наголосив, що після пандемії у світі вже ніщо не буде таким, як раніше. Це стосується як політичних, так і економічних питань. У нових умовах співвідношення сил ще не визначене, і Європейський Союз також буде змушений конкурувати. Угорщина зацікавлена в тому, аби ЄС зайняв якомога сильнішу позицію, а для цього потрібні зовнішні партнери та союзники. Тому країна підтримує політику Східного партнерства.
Петер Сіярто зазначив, що в ЄС останнім часом «лише говорили» про важливість Східного партнерства, але не було зроблено жодних суттєвих кроків.
Після відеоконференції в четвер сформулювали чотири конкретні пропозиції. Ідеться про те, що Молдові слід надати обіцяну раніше грошову допомогу. А з Азербайджаном треба підписати комплексну угоду про партнерство. Зокрема і з огляду на те, що ця країна постійно збільшує видобуток газу й відіграватиме важливу роль у постачанні енергії в майбутньому. Закликають також скасувати санкції проти Білорусі та не блокувати інтеграцію Грузії до НАТО.
Петер Сіярто зазначив, що тривають двосторонні переговори з Україною щодо повернення прав закарпатських угорців, а також збереження в ході адміністративної реформи Берегівського району з центром у місті Берегові з якомога більшим пропорційним співвідношенням населення угорців у ньому.
Міністр наголосив, що протягом двох минулих років Угорщина виділила 25 мільйонів доларів на реалізацію 160 програм розвитку в країнах, які беруть участь у Східному партнерстві. Крім того, 460 студентів із цих держав отримують щорічну стипендію.
Східне партнерство важливе також для країн Вишеградської четвірки – Угорщини, Словаччини, Чехії та Польщі. Вони спільно надають країнам Східного партнерства 12 мільйонів євро та 1700 піврічних стипендій, поінформував Петер Сіярто.
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися