Антиугорські виступи не вщухають: зараз від Угорщини вимагають припинити підтримувати закарпатських угорців

Антиугорські виступи не вщухають: зараз від Угорщини вимагають припинити підтримувати закарпатських угорців

21:06 Січень 31, 2023

Політика 2794 6 хвилин

Magyar

В Україні тривають виступи проти закарпатських угорців, у Мукачеві пропонують зменшити політичний вплив Угорщини на Закарпатті, тобто, зусилля, направлені на захист угорської громади заради «захисту суверенітету України».

Сайт Mukachevo.net, який став основним майданчиком для нападів на закарпатських угорців, опублікував статтю політичного аналітика Юрія Дзямкулича, яка спочатку з’явилася у його Телеграм-каналі, у котрій він стверджує, що тоталітарні режими діють за однаковою схемою – захоплення території інших країн вони завжди починають з захисту своїх національних меншин.

«Гітлер, починав з німецького питання та об’єднання в одну державу етнічних німців в Австрії та Чехії», – зазначає аналітик, цитуючи фюрера, котрий, у 1938 році, звертаючись до Австрії та Чехословаччини заявив, що «Рейх більше не буде миритись із пригнобленням німців за кордоном». За його словами, Путін, починав із твердження про те, що Росія закінчується там, де закінчується російська мова та «захисту» російськомовних від геноциду влаштованого «київським режимом» в Криму та на Донбасі.

Далі аналітик переходить до мантри очевидної брехні про прем’єр-міністра Угорщини, а саме, що «Орбан, багато років марить ідеєю «Великої Угорщини» й Тріанонським реваншем та постійно «захищає» угорську меншину. Але оскільки Угорщина покищо член НАТО та ЄС, він публічно говорить лише про автономію та подвійне громадянства для угорців, які живуть у сусідніх країнах, зокрема, в Україні. Хоча після початку широкомасштабної агресії Росії, Орбан, очевидно, сподіваючись на перемогу свого друга Путіна, став менш обережний, тому публічно вдягає шарф з картою «Великої Угорщини», яка включає частину Закарпаття й називає Україну «нічийною територією».

Заходячи здалеку до нападу на КМКС, Дзямкулич стверджує, що між подібними діячами є ще одна схожість – в реалізації загарбницької політики їм завжди допомагають кишенькові політичні сили, які готують грунт для легалізації майбутніх анексій. «У Гітлера були місцеві націонал-соціалісти в Австрії та Нідерландах, Судето-німецька партії створена з представників німецької національної меншини в Чехословаччині. У Путіна – була спочатку «Партія Регіонів», а потім ОПЗЖ та цілий ряд більш мілких місцевих партій: «Російський блок», «Російська єдність», «Союз», «Русь єдина» та інші», – проводить хибну паралель автор.

Переходячи до суті, політолог знову дає волю своїй злобній уяві та пише: «У Орбана є партія угорців України «КМКС». Кожного разу в історії, при територіальній експансії, саме такі політичні сили допомагали пропаганді агресорів та відігравали ключову роль в подальшій легалізації анексії. Так, австрійські націонал-соціалісти вимагали більше прав для справжніх німців. Представники ОПЗЖ заявляли про порушення прав російськомовних. Представника КМКС також підіграють угорській пропаганді та заявляють про «утиски угорців в Україні за фашистськими методами». За кожною з цих місцевих політичних сил, завжди стирчать вуха господарів. Публічна підтримки на рівні перших осіб, спільні фото, обмін візитами та гроші».

Пробиваючись крізь мережу брехні та викривлень, Дзямкулич відкрито погрожує Угорщині та закарпатській угорській меншині, роблячи неправдиві висновки: «Дуже великі гроші на вибори, в лояльність місцевих політиків, владу, експертів, ЛОМів та іншу обслугу, яка легалізує всі потрібні пропагандистські кліше. Ми всі знаємо чим закінчилася реалізація ідеологеми про життєвий простір для німців в Європі. Ми всі бачимо, як захист російськомовних в Україні привів до російської агресії та геноциду українців на окупованих територіях. Ми всі розуміємо, чим може закінчитися істерія Орбана щодо угорської національної меншини».

На завершення фахівець робить заяву, яка викривляє реальну ситуацію: «І тут, перефразовуючи одного проугорського експерта з Закарпаття, можна зазначити лише одне: боротьба із зростанням впливу орбанівської Угорщини на Закарпаття дійсно є політичним питанням – питанням забезпечення суверенітету України на своїй території. Тому дуже важливо розібратись, як Орбан вербує агентів впливу на Закарпатті».

vb/mukachevo.net

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня