Угорщина та Румунія направили спільне звернення до Венеціанської комісії щодо Закону про національні меншини України

Угорщина та Румунія направили спільне звернення до Венеціанської комісії щодо Закону про національні меншини України

10:31 Січень 27, 2023

Політика 583 2 хвилини

Magyar

В рамках спільної угорсько-румунської ініціативи моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (РЄ) одноголосно вирішив звернутися до дорадчого органу Ради Європи з питань конституційного права, Венеціанської комісії, перевірити чи новий Закон про національні меншини (спільноти) України відповідає міжнародним стандартам. Про це інформагенству МТІ телефоном із Страсбурга повідомив голова комітету з питань закордонних справ Парламенту Угорщини Жолт Неймет.

Жолт Немет звернув увагу на те, що, незважаючи на свої зобов’язання, Україна не консультувалася з Венеціанською комісією та представниками національних меншин щодо нової редакції закону і вони – національні меншини – висловлюють своє невдоволення новим законом.

За словами політика від партії «Фідес», Венеціанська комісія розглядатиме це питання як пріоритетне, і дасть оцінку закону через кілька місяців. Жолт Неймет також підкреслив, що привести захист меншин у відповідність до міжнародних стандартів в інтересах України.

«Фундаментальною умовою інтеграції України до ЄС є дотримання міжнародного законодавства про захист прав меншин, що вимагається і Копенгагенськими критеріями вступу», — наголосив він.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня