Заява Президії громадської організації «Товариства угорської культури Закарпаття»

Заява Президії громадської організації «Товариства угорської культури Закарпаття»

19:23 Січень 24, 2023

Політика 994 2 хвилини

Magyar

Президія громадської організації «Товариства угорської культури Закарпаття» ГО „ТУКЗ-КМКС» висловлює протест щодо звільнення керівників цілого ряду угорськомовних освітніх і культурних установ Мукачівської територіальної громади. Необґрунтоване звільнення директора середньої школи ім. Ф. Ракоці ІІ ступеня вважаємо незаконним заходом, що ставить під загрозу забезпечення якості угорськомовної освіти.

Чинний закон про національні меншини забезпечує вільне використання символів національних меншин, включаючи прапор. Положення Закону про мови дозволяють розміщувати публічні написи поряд з виконаними державною мовою також і мовами національних меншин у тих населених пунктах, де проживають представники відповідних національних меншин.

Президія вважає зняття угорських прапорів і написів у населених пунктах Мукачівської територіальної громади свавіллям, таким кроком, що суперечить чинному законодавству, тому стосовно цієї справи звернеться до правоохоронних органів.

м. Ужгород, 24 січня 2023 року

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня