Каталін Новак: Те, що відбувається на Закарпатті щодо нацменшин – неприйнятно

Каталін Новак: Те, що відбувається на Закарпатті щодо нацменшин – неприйнятно

14:47 Січень 21, 2023

Політика 2361 2 хвилини

Magyar

Президентка Угорщини Каталін Новак зустрілася у своєму офісі із президентом Хорватії Зораном Мілановичем.

Під час пресконференції, відповідаючи на запитання, Каталін Новак повідомила, що поінформувала президента Хорватії про те, що на Закарпатті проживає 150 тисяч угорців і що їхні права обмежуються. «Те, що відбувається на Закарпатті щодо нацменшин – неприйнятно. Нинішній вигляд закону про нацменшини неприйнятний для Угорщини», – додала вона. Каталін Новак також повідомила, що піднімала питання про проблеми нацменшин під час свого візиту в Україну минулого року.

«Українцям були відомі угорські аспекти, але вони не взяли їх до уваги. Раніше я зверталася до Зеленського в листі з проханням не ухвалювати закон про нацменшини, але відповіді наразі не отримала», – цитуємо Каталін Новак.

Якщо Україна хоче вступити до ЄС, права меншин мають бути гарантовані, – додала глава держави.

За словами Мілановича, незрозуміло, чому ЄС мовчить щодо питань про нацменшини в Україні, зокрема угорців. Він також зазначив, що діючий у Хорватії протокол щодо сербських меншин міг би використовуватися і в Україні.

Origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня