Нові регіони створюються для організації системи виконавчої влади, пояснили у Мінрегіоні
Основна мета створення нових регіонів – організація системи виконавчої влади, оскільки на даний час в Україні вона територіально розгрупована, заявив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час онлайн-пресконференції.
“Хотів би підкреслити, що реформа яку ми коротко називаємо децентралізація, насправді — це реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Вона стосується усієї системи влади: місцевої та регіональної. В основу ми взяли побудову ефективних громад. Тобто переважна більшість місцевих ресурсів буде концентрована саме в громадах та саме там будуть надаватися основні послуги такі, як наприклад сьогодні надаються у більшості об’єднаних територіальних громадах через центри надання адміністративних послуг”, — повідомив Негода.
За його словами, укрупнення районів дехто сприймає як централізацію, як концентрацію певних владних повноважень на вищому рівні.
“Наразі ми повинні не забувати, що ми проводимо децентралізацію й всі послуги, повноваження та ресурси передаються в громади. З сьогоднішніх районів передаються в громади. Тому у нас залишаються райони для організації системи виконавчої влади, і це є не природне, а штучне утворення, яке призначене для того аби там ефективно функціонувала виконавча влада… Основне для чого створюється район — це для організації системи виконавчої влади, яка на сьогодні у нас територіально розкидана”, — сказав Негода.
Негода зазначив, якщо показати мапу цих всіх утворень то у ній заплутається будь-хто.
“Вона не логічна, не системна й дуже у такій конфігурації важко керувати і державі, і місцевим адміністраціям й власне центральним органам виконавчої влади чиї територіальні органи там знаходяться”, — розповів Негода.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися