Ласло Кьовер: національний інтерес Угорщини – це суверенна, сильна, демократична Україна
За словами Ласло Кьовера, національним інтересом Угорщини є суверенна, сильна, демократична Україна, яка забезпечує можливості для своїх громадян, у тому числі для угорців, які там проживають. Спікер парламенту Угорщини в інтерв’ю InfoRádio говорив про війну, санкційну політику, співпрацю країн Вишеградської групи та зобов’язання в рамках ЄС.
Голова Національної асамблеї Угорщини під час розмови зазначив, що російсько-українська війна змінила геополітичну мапу світу.
Він підкреслив, що з початком санкційної політики ставало дедалі очевиднішим: є спроби відірвати Росію від Європи, від Євросоюзу як економічно, так і політично шляхом створення «нової залізної завіси». Це не обов’язково європейські ініціативи, але європейська політична еліта чомусь стала гарячим прихильником цього, додав він.
За словами Ласло Кьовера, все це означає, що економічна та політична співпраця, заснована на взаємному та чесному врахуванні інтересів, яка могла б створити об’єднану Євразію від Португалії до Південно-Східної Азії, на даний момент здається провальною.
Спікер підкреслив, що ані міжнародне право, ані норми людської моралі не дозволяють зняти з Росії звинувачення в агресії. «Відповідальний той, хто робить перший постріл», — сказав він.
Санкційна політика набагато більше зашкодила Європі, ніж Росії, – заявив голова Національної асамблеї. Центральна Європа має боротися за те, щоб регіон не став східною периферією північноатлантичної імперії, і має залишатися посередницькою зоною значно більшою мірою, ніж раніше.
За словами Ласло Кьовера, збройний конфлікт має бути припинений якнайшвидше, і тоді буде потрібна нова центральноєвропейська або європейська система миру, яка враховує потреби безпеки кожного.
Щодо України, він зазначив, що потрібно ще чимало зробити, щоби за допомогою Заходу вона стала країною, яку справді можна розглядати як кандидата на вступ до Європейського Союзу. Це в інтересах угорців, слід прагнути до цього, а з точки зору міжнародного права, Україна повинна вимагати повернути суверенітет між її міжнародно встановленими кордонами, включно з Кримським півостровом. Це може змінитися лише за умови згоди України, додав він.
Щодо НАТО він сказав, що наразі Альянс має зайняти оборонну позицію та підготуватися до, на його думку, малоймовірного сценарію, коли Росія поширить цю війну на територію однієї з країн – членів НАТО. Він схвалив політичне та військове керівництво НАТО за мудрі дії, спрямовані на запобігання можливості ескалації війни.
Він також зазначив, що в Центральній Європі існує видима лінія розлому між країнами Балтії, Польщею та Румунією, які змушують остаточно розірвати відносини з Росією, і більш прихильними до миру Чехією, Словаччиною та Угорщиною. «Ми маємо сісти і поговорити, щоб зрозуміти точку зору іншого», – заявив Ласло Кьовер.
За його словами, було би добре, якби країни Вишеградської четвірки повернулися до того шляху, коли вони зосереджувалися на тих питаннях, у яких існувала суттєва згода чи спільні інтереси.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися