У Новій Зеландії виборчий вік планують знизити до 16 років

У Новій Зеландії виборчий вік планують знизити до 16 років

13:20 Листопад 22, 2022

Політика 447 2 хвилини

Magyar

Після того як Верховний суд Нової Зеландії визнав невиправдано дискримінаційними чинні правила, які дозволяють голосувати лише людям старшим 18 років, уряд подасть законопроєкт про зниження виборчого віку до 16 років, заявила прем’єр-міністерка країни Джасінда Ардерн.

Вона зазначила, що парламент ухвалить відповідне рішення протягом шести місяців. Якщо ініціатива буде підтримана, на наступних парламентських виборах поправка про зниження виборчого віку не почне діяти автоматично. Коли вона набуде чинності, вирішуватиме виборча комісія.

З відповідною ініціативою, яка розглядалася різними судами з 2020 року, виступила група Make It 16. Рішення Верховного суду не зобов’язує парламент вносити зміни до закону, а лише вимагає, щоб законодавці поставили це питання на порядок денний.

Для зниження виборчого віку потрібна підтримки 75% парламентарів. Сама правляча Лейбористська партія не має такої значної більшості в законодавчому органі, але партії зелених і маорі також підтримують цю пропозицію. Національна партія та партія ACT натомість зазначили, що не схвалюють реалізацію цієї ініціативи.

(MTI/hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня