У Румунії скасували штраф, накладений на главу держави за антиугорську мову ворожнечі

У Румунії скасували штраф, накладений на главу держави за антиугорську мову ворожнечі

10:33 Листопад 21, 2022

Політика 499 3 хвилини

Magyar

Верховний суд Румунії скасував штраф, накладений Антидискримінаційною радою (CNCD) два роки тому на президента Клауса Йоганніса за ворожі висловлювання проти угорців, повідомили румунські ЗМІ.

У січні минулого року суд визнав обґрунтованим штраф, накладений CNCD і відхилив апеляцію Йоганніса. В остаточному рішенні Верховний суд задовольнив апеляцію глави держави, скасував рішення CNCD про порушення та скасував накладений штраф.

На думку CNCD, Клаус Йоганніс порушив людську гідність своїх угорських співгромадян, коли у 2020 році висміяв своїх політичних опонентів соціал-демократів угорськомовним привітанням і звинуватив їх у розпродажі Трансільванії.

Йоганніс виступив проти соціал-демократів після того, як нижня палата парламенту не включила до порядку денного проєкт закону про територіальну автономію для Секейського краю. Ініціатива двох угорських депутатів Йожефа Кулчара-Терзи та Жолта Біро була передана на розгляд сенату, який має право приймати рішення. Сенат був повинен проголосувати за проєкт статусу автономії Секейського краю, який був одностайно відхилений румунськими партіями.

Клаус Йоганніс 29 квітня 2020 року вітанням угорською мовою «Добрий день, PSD!» і «Добрий день, Чолаку!» (голова PSD) висміяв партію PSD, яка мала найбільшу парламентську фракцію, але була в опозиції, та звинуватив у тому, що вона хоче віддати Трансільванію угорцям, і поставив голові PSD риторичне запитання: що пообіцяв прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан в обмін на угоду?

Антидискримінаційна рада почала розслідування щодо заяви Клауса Йоганніса на підставі подання правозахисної групи Імре Міко, а пізніше скаргу до CNCD на Йоганніса подав і спікер Марчел Чолаку, який тоді тимчасово очолював PSD.

CNCD проголосував 6:1 за те, що заява глави держави є мовою ворожнечі, відтак призначив штраф на суму 5 тисяч леїв.

Йоганніс назвав рішення CNCD про нього політичним і звернувся до суду з вимогою скасувати його.

Обґрунтування остаточного рішення Верховного суду буде оприлюднено пізніше.

hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня