У Румунії пов’язані з угорцями пам’ятники мають бути позначені й угорською мовою

У Румунії пов’язані з угорцями пам’ятники мають бути позначені й угорською мовою

15:00 Листопад 15, 2022

Політика 416 2 хвилини

Magyar

Відтепер у Румунії є обов’язковою наявність написів угорською мовою на меморіальних дошках, громадських спорудах і пам’ятниках, які так чи інакше пов’язані з угорською громадою, інформує Демократичний союз угорців Румунії.

У своєму повідомленні партія звертає увагу на положення про національні меншини, що міститься в поправці до закону, нещодавно ухваленій парламентом.

Згідно з поправкою, усі публічні вивіски, які стосуються історичної події, постаті чи будівлі, пов’язаної з певною нацменшиною, мають обов’язково бути позначені її мовою.

Це стосується не лише тих населених пунктів, де існує значне представництво національних меншин і, згідно із законом, допускається використання мови нацменшин, а всіх населених пунктів, де є меморіали, пов’язані з угорською нацменшиною, підкреслив у повідомленні Еден Сабо, заступник голови парламентської фракції Демократичного союзу угорців Румунії.

Ще одна новація – децентралізація таких процедур. Замість погодження міністерства культури достатньо отримати дозвіл регіонального управління, який видається за рекомендацією місцевого органу Національного комітету громадських пам’яток.

Закон передбачає також створення інтернет-платформи, де можна знайти всі громадські пам’ятки. Крім того, написи мають забезпечити QR-кодами, які дозволять зацікавленим отримати додаткову інформацію.

 (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня