Словенія обрала першу жінку-президента

Словенія обрала першу жінку-президента

18:33 Листопад 14, 2022

Політика 503 3 хвилини

Magyar

Згідно з офіційними частковими результатами, Наташа Пірц Мусар, котра балотувалась як незалежна кандидатка, перемогла в другому турі президентських виборів у Словенії – вона стане першою жінкою-президентом країни.

Голоси, віддані за кордоном, ще не передані до виборчої комісії, але вони вже суттєво не вплинуть на результат.

За даними виборчої комісії, у другому турі проголосували 52,13% виборців, тобто близько 855 тисяч осіб, що трохи більше, ніж у першому турі.

Очікується, що нова президентка складе присягу 23 грудня.

Програма Пірц Мусар передбачає реформу системи охорони здоров’я й пенсійного забезпечення, політики безпеки та оборони, боротьбу зі зміною клімату.

54-річна Наташа Пірц Мусар народилася в 1968 році в Любляні. У 1992-му закінчила юридичний факультет Люблянського університету. Кар’єру починала як журналістка. Шість років працювала на Словенському суспільному телебаченні (RTV) і ще п’ять – на найбільшому комерційному каналі Словенії POP TV.

Відтак працювала на телеканалі CNN у Сполучених Штатах, а згодом вивчала медіа-справу протягом двох семестрів в Університеті Манчестера у Великобританії, де водночас стажувалася на BBC.

З 2001 року змінила сферу діяльності, два роки очолювала комунікаційний відділ найбільшої на той час фінансової компанії Словенії Aktiva Group. У 2004-му була призначена парламентом уповноваженою з питань інформації й переобрана ще на п’ять років у 2009-му. У 2014 році відкрила адвокатську контору й відтоді працює адвокаткою. Членкиня кількох міжнародних організацій, сферою діяльності яких є права ЗМІ та права людини в цілому. Заміжня, мати однієї дитини.

hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня