karpat.in.ua

Початок переговорів про припинення війни має визначати Україна, – Макрон

Еммануель Макрон переконаний, що повернення переговорів України та Росії є шляхом до припинення війни. А коли відбудуться ці переговори повинна вирішувати українська сторона.

Під час пресконференції за підсумками другого дня роботи Європейської Ради у Брюсселі президент Франції Еммануель Макрон зауважив, що Європа не воює в Україні, а лише підтримує її, зокрема санкціями проти Росії. Тож не може зупинити війну та призначати мирні переговори з країною-агресоркою.

На думку Макрона, припинення повномасштабної війни передбачає за собою мирні переговори. Але вони відбудуться тоді, коли Україна вирішить, що момент повернутися за стіл переговорів настав.

Чому я так говорю? Тому що ми підтримуємо Україну, оскільки вона захищає свій територіальний суверенітет і свої кордони. Тому ми не можемо говорити від імені України, що той чи інший момент прийнятний або ні. В цьому контексті перше, що ми повинні зробити, це ніколи не розривати зв’язків, – сказав він.

При цьому він сказав дивну тезу, що “мир можливий, але лише українці вирішуватимуть, коли саме”. Хоч насправді єдина країна, яка може закінчити війну в один момент – це Росія. Достатньо лише перестати атакувати та відвести свої війська.

Президент Франції заявив, що лідерам ЄС потрібно продовжувати говорити з українською та російською владою, тому що “в якийсь момент нам доведеться повернутися за стіл”.

Також президент Франції вважає, що за столом переговорів України та Росії мають бути присутні Європа і міжнародна спільнота, “щоб будувати в цей момент умови миру”. При цьому він погодився, що створити передумови для цього не в його силах.

Вони залежать, перш за все, від розвитку конфлікту на місці, а також від певних суверенних рішень, які ми повинні поважати. Але ми всі повинні всіма нашими діями робити так, щоб, коли це буде можливо, цей момент настав. Ось чому я завжди припускаю можливість говорити з обома сторонами,– сказав Макрон.

Разом з тим Макрон закликав продовжувати надавати військову допомогу Україні, “щоб у певний час український народ міг обрати мир на тих умовах, які сам визначить”.