karpat.in.ua

У Туреччині поширення фейків прирівняли до тероризму

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган виступив на захист нещодавно ухваленого закону, який викликав у суспільстві широкий резонанс. Згідно з цим документом, журналісти та користувачі соцмереж, що поширюють неправдиву інформацію, можуть бути засуджені до трьох років позбавлення волі.

«Кампанії брехні та наклепу, спрямовані проти інтересів нашої країни, фундаментальних цінностей та приватного життя наших громадян, – це один із видів терористичних атак», – заявив Ердоган, виступаючи перед своїми однопартійцями.

Соціальні мережі стали джерелом «наклепу, погроз, шантажу та небезпеки» проти окремих осіб та установ, зазначив президент. Він додав, що закон був терміново потрібен для боротьби з неправдивою інформацією.

Суперечки викликала стаття 29 нового закону про пресу, яка карає за поширення неправдивих новин, пов’язаних із внутрішньою та міжнародною безпекою Туреччини, громадським порядком, питаннями охорони здоров’я, якщо метою є створення громадського занепокоєння, спричинення страху чи паніки. Санкція статті передбачає до трьох років ув’язнення. Термін може бути вдвічі більший, якщо неправдива інформація поширюється на анонімних акаунтах або від імені групи, забороненої в країні.

Закон вимагає від компаній, які керують платформами соціальних мереж, ділитися даними користувачів із владою, інакше їм загрожує штраф або призупинення роботи.

Опозиційні партії та правозахисні групи попереджають, що цей закон призведе до посилення цензури та придушення інакомислення перед виборами наступного року, на яких Ердоган знову балотуватиметься на пост президента.

portfolio.hu