Погрози місцевого депутата Віталія Антіпова
Депутат Берегівської міської ради Віталій Антіпов на ініційованому ним відкритому засіданні комісії погрожував своїм колегам-угорцям. Антіпов і раніше неодноразово дозволяв собі вигукувати антиугорські заяви в залі Берегівської мерії, до того ж саме він був першим у списку розшуку угорської поліції у 2019 році. Цього разу він мав намір відкликати чотирьох своїх колег-угорців, депутатів місцевої ради.
Справу Антіпова три роки тому висвітлювали в новинах угорських телеканалів, в друкованій пресі, зокрема і в закарпатському тижневику Kárpátalja. За даними правоохоронців Угорщини, берегівчанин, який займався контрабандою сигарет, отримав угорське громадянство під фальшивим іменем Віктор Анті. Однак у розшук угорські органи його подали через те, що він найняв двох людей, аби ті поклали вінок до будинку угорського прикордонника. Напис на вінку містив загрози вбивства. Через це восени 2019 року справа Віктора Анті, якого жителі Берегова впізнали по фото в угорському паспорті, потрапила в новини телеканалів та на шпальти газет. У зв’язку з цим 4 листопада 2021 року на позачерговому засіданні Берегівської міськради заслухали депутата на ім’я Віталій Антіпов, де був присутній і кореспондент нашого видання. Депутат назвав висунуті проти нього звинувачення безпідставними, пообіцяв розібратися та дати пояснення. Тоді ж позафракційний депутат місцевої ради Ірина Шелемон повідомила, що проти депутата Антіпова було відкрито низку кримінальних проваджень і в Україні, зокрема у 2017 році за заняття незаконним гральним бізнесом.
З листопада 2019 року Антіпов і досі не дав пояснення депутатам ради ані щодо звинувачень, пов’язаних із розшуком в Угорщині, ані щодо кримінальних проваджень на батьківщині.
Натомість 16 вересня 2022 року він подав запит до постійної комісії із питань законності, регламенту, депутатської етики, оборонної роботи та надзвичайних ситуацій Берегівської міськради, у якому повідомив, що з початку війни не бачив деяких своїх колег-угорців на засіданнях ради та не зустрічав їх у місті. Він звинуватив їх у втечі за кордон із метою ухилення від військової служби, і для з’ясування цього питання ініціював засідання комісії, яке відбулося 30 вересня.
Один із членів комісії міськради розповів кореспонденту нашого видання, що там відбулося. На відкрите засідання комісії Антіпов прийшов разом із низкою своїх прихильників. Він нарікав на те, що депутати, обвинувачені в його заяві, не присутні особисто, а потім виступив із вимогою повідомити йому місцезнаходження депутата від «КМКС» Іштвана Молнара. Документи, передані зазначеним депутатом, підтвердили, що він перебував за кордоном із науковою стипендією, на яку подав заявку ще до початку війни. Після цього за дорученням Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти він виїхав до Угорщини, де за фінансування центру організовував та проводив зовнішнє незалежне тестування українських дітей-біженців, які, рятуючись від війни, виїхали в Угорщину та залишилися там.
Антіпов і його «компанія» виступили з критикою і щодо інших депутатів-угорців, вимагаючи позбавити їх мандатів. Відтак Антіпов почав погрожувати угорським депутатам, а його виборці та друзі паплюжили КМКС та угорський уряд. На відкритому засіданні комісії здійснювався аудіозапис, нашому кореспонденту надали і документи, що виправдовують депутата, котрого звинувачували в недобросовісності.
«Незрозуміло, чому Віталій Антіпов, який стверджує, що зараз безробітний, хоче звільнити моїх колег – депутатів КМКС, коли і сам не пішов служити. Наша коаліція з Демократичною партією угорців України (УМДС) має комфортну більшість у раді територіальної громади. Натомість партія Антіпова «Європейська солідарність» має лише чотирьох депутатів разом із ним. Таким чином, він постійно намагається привернути до себе увагу скандалами. Однак цього разу він знову зайшов занадто далеко, коли почав погрожувати своїм колегам – депутатам «КМКС» та «УМДС» лише тому, що вони угорці. Серед представників українських партій також є такі, хто не ходить на засідання, один із них цього року не з’явився жодного разу, але їхня відсутність Антіпова не бентежить», – повідомила голова фракції «КМКС» ПУУ (найбільшої в раді Берегівської міської територіальної громади).
Вона зазначила, що Голова Верховної ради України Руслан Стефанчук на запитання журналіста, чому тих майже десятьох народних депутатів, які виїхали за кордон на початку війни і досі не повернулися додому (серед них і представники урядових партій), не позбавлять мандатів, пояснив, що депутати мають право перебувати за кордоном протягом будь-якого часу, закони нашої країни та конституція це не регулює.
Оцінку їхній діяльності дадуть виборці під час виборів. До того ж, депутати Верховної ради отримують зарплату, а депутати органів місцевого самоврядування займаються цим на громадських засадах, вочевидь, правила щодо їхнього відкликання та звільнення такі ж, як і у випадку з парламентарями.
Мабуть, варто також згадати, що Віталій Антіпов, який намагається нагнітати напругу між угорцями та українцями у мирному Берегові, окрім того, що, ймовірно, має подвійне українсько-угорське громадянство, ще й віддав свого сина-дошкільника до берегівського садочка, котрий утримується Угорщиною, де заняття проводяться виключно угорською мовою.
Наше видання звернеться до компетентних органів Угорщини з проханням повідомити про стан розшуку Віктора Анті, оголошеного в 2019 році, а також до українських правоохоронних органів про стан кримінального провадження, відкритого проти нього на батьківщині. Про отримані відповіді ми негайно повідомимо нашим читачам.
Жолт Бадо/Badó Zsolt, Kárpátalja hetilap
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися