ЄС і Рада Європи спільно вимагають скасування смертної кари
Смертна кара є нелюдським поводженням і актом, що принижує людину та суперечить гідності, і ми не припинимо боротися проти неї, поки її застосовують, – написали Жозеп Боррель, Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки, і Марія Пейчинович-Бурич, Генеральний секретар Ради Європи, у своєму спільному пресрелізі, опублікованому в неділю з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти смертної кари.
Вони підтвердили: дві організації чітко виступають проти смертної кари завжди, у будь-якому місці та за будь-яких обставин, і закликали двох членів Ради Європи, Вірменію та Азербайджан, негайно приєднатися до протоколу про скасування смертної кари.
Вони звернули увагу на те, що в усьому світі постійно зменшується кількість держав, які досі застосовують смертну кару, і дедалі більше країн відмовляється від «цього жорстокого, нелюдського та неефективного покарання».
Ми рішуче засуджуємо нещодавні смертні вироки в окупованому російськими військами Донецьку, – додали автори. Подібним чином було засуджено політично вмотивовану поправку до кримінального кодексу Білорусі, яка поширює смертну кару на спроби терористичних актів, зрештою спрямовуючи їх на політичних опонентів.
Вони також закликали Сінгапур, Іран, Саудівську Аравію та інші країни, які останнім часом збільшили кількість страт, відмовитися від застосування смертної кари.
Верховний представник ЄС і генеральний секретар РЄ вважають, що смертній карі властиве нелюдське ставлення, що принижує гідність людини.
„Смертна кара сприяє тривалому погіршенню фізичного та психічного здоров’я людей. Психічні страждання, пов’язані зі стратою, і жорстокі методи страти суперечать Європейській конвенції з прав людини”, – йдеться у повідомленні.
ЄС і Рада Європи також заохочують усі держави приєднатися до Глобального альянсу за торгівлю без тортур, започаткованого в 2017 році, з 62 державами, які наразі зобов’язалися обмежити торгівлю товарами, котрі використовуються для тортур і смертної кари.
„Смертна кара не має стримувального впливу на злочинність. Жодна правова система не може бути вільною від судових помилок, які можуть призвести до втрати невинних життів”, – зазначили Жозеп Боррель і Марія Пейчіновіч-Бурич.
Джерело: MTI/hirado.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися