Україна підписала заявку на вступ до НАТО в пришвидшеному порядку
Україна підписала заяву на вступ до НАТО в пришвидшеному порядку.
Про це за результатами засідання РНБО оголосив президент Володимир Зеленський.
“Сьогодні ми тут, у Києві, у серці нашої країни, робимо визначальний крок для безпеки всієї спільноти вільних народів. Ми бачимо, хто нам загрожує, хто готовий убивати і калічити. Хто не зупиняється перед будь-якою дикістю, тільки б поширити свою зону контролю”, – заявив він.
Зеленський наголосив, що росія не зупинилась би на наших кордонах, якби ми її не зупинили. Інші держави були би під ударом: країни Балтії, Польща, Молдова і Грузія, Казахстан.
“Вся територія нашої держави буде звільнена від цього ворога. Ворога не тільки України, а й людяності, закону і правди. Росія вже знає це, відчуває нашу міць”, – зазначив глава держави.
Росія знає це, і тому поспішає.
“Ми маємо рішення. Перше – тільки шлях посилення України і вигнання окупантів з усієї нашої території поверне мир. Ми пройдемо цим шляхом. Друге – Україна була і залишається лідером у переговорних зусиллях. Саме наша держава завжди пропонувала Росії домовитися про співіснування на рівних, чесних, гідних і справедливих умовах. Очевидно, що з цим російським президентом це неможливо”, – заявив він.
Тому Україна готова до діалогу з росією, але вже з іншим президентом росії.
Третє – ми маємо юридично зафіксувати все те, чого ми досягли фактично. Саме в Україні вирішується доля демократії у протистоянні з тиранією. Ми можемо гарантувати, що ніхто більше не наважиться повертати війну на наш континент.
“Ми де-факто союзники. Цього вже досягнуто. Де-факто ми вже пройшли свій шлях у НАТО. Де-факто ми вже довели взаємосумісність зі стандартами Альянсу, вони реальні для України – реальні на полі бою і в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо одне одному, ми допомагаємо одне одному і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс. Де-факто. Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У пришвидшеному порядку. Ми знаємо, що це можливо. Ми бачили, як цьогоріч Фінляндія та Швеція розпочали приєднання до Альянсу без Плану дій щодо членства”, – наголосив він.
Ми розуміємо, що це потребує консенсусу всіх членів Альянсу. Розуміємо, що треба вийти на такий консенсус. І тому, поки це відбуватиметься, Україна пропонує реалізувати наші пропозиції щодо гарантій безпеки для України і всієї Європи згідно з Київським безпековим договором (Kyiv Security Compact), що розроблений і представлений нашим партнерам.
Безпека не має альтернатив. Але потрібна рішучість, щоб її гарантувати.
Зеленський наголосив, що ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО.
Нагадаємо, курс України до НАТО закріплено в Конституції України. У березні, після початку повномасштабного вторгнення Росії, Зеленський говорив, що Україні дали чітко зрозуміти, що вона не зможе вступити до НАТО. І український народ теж починає це розуміти.
На червневому саміті НАТО в Мадриді Альянс не запропонував Україні членство. Згідно з обіцянками, наша держава могла би вступити через План дій щодо членства. Українська влада зазначала, що якщо НАТО завтра запропонує Україні вступити, Україна це зробить.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися