karpat.in.ua

На пресконференцію Зеленського не допустили цілу низку провідних українських ЗМІ

Нещодавно розпочалася анонсована пресконференція президента України Володимира Зеленського, на яку були акредитувані близько 70 медіа, повідомила прессекретарка президента України Юлія Мендель.

Загалом, на думку організаторів, пресконференція орієнтовно триватиме 2,5 години.

На захід були акредитовані також іноземні видання – NBC, Bloomberg, BBC, DW, газета Wyborcza. Крім цього, акредитацію отримали ряд медіаресурсів, які пов’язують із Віктором Медведчуком – 112, NewsOne, ZIK та інші.

«Ми обирали знакові та рейтингові медіа, керуючись тими принципами, які ми вивчали на європейському та американському досвіді. Нам довелося обирати, це був насправді дуже складний процес…

У нас присутні медіа, які можна назвати опозиційними, та медіа, які, можливо, й не пишуть нічого хорошого. Серед телеканалів, радіо, онлайн та друкованих видань ми намагалися обрати представників абсолютно різних ідеологічних платформ», – розповіла прессекретарка президента.

Вона не змогла назвати кількість ЗМІ, яким відмовили. «Нам потрібно дотримуватися норм карантину. Кожного разу подаються сотні людей, цього разу було не менше», – уточнила пані Мендель.

«Минулого разу, коли було 14 годин, однаково залишися декілька журналістів, які не отримали відповіді на питання. Зацікавленість до президента настільки висока, що за один день надати відповіді на питання кожному журналісту не вийде. Ми сподіваємося, що зможемо дати відповіді на найзначущі питання, які хвилюють суспільство», – додала Юлія Мендель.

Пресконференція відбувається на галявині біля Маріїнського палацу, журналістів розсадили на стільцях на дистанції півтора метри одне від одного, щоб дотримуватися карантинних обмежень.

Раніше Юлія Мендель у Facebook написала, що «жодних «теплих ванн» Володимиру Олександровичу не готували».

Але на пресконференцію Володимира Зеленського не акредитували знімальні групи кількох українських каналів та журналістів 5-ти видань: Delo.ua, «Бабель», «Букви», «Главком», «Український тиждень», а також авторку проєкту «Соромно», відому журналістку Яніну Соколову.

Представники цих ЗМІ ще вчора заявляли про те, що Офіс президента відмовив їм у акредитації. Зокрема, керівник проєкту «Главком» Віктор Шлінчак написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook наступне: «Вперше за 10 років існування «Главкома», наших журналістів не акредитували на пресконференцію президента. Навіть при Януковичу пускали, хоч і не давали задати запитання. Але акредитовували. Що ж, це їх вибір. Ось так і організовується різними тимошенками-єрмаками «тепла ванна» Зеленського. Зрештою, і це пройде».

Журналіст «Тижня» Станіслав Козлюк також повідомив через Фейсбук: «Нам відмовили. Тільки цього разу не через таймінг, як було колись на марафоні їдла, а через обмеження пов’язані з Covid-19». Станіслав Козлюк також повідомив, що виданню відмовили вже вдруге. На пресмарафон, який пройшов 10 жовтня 2019 року, «Український тиждень» не акредитували нібито через брак часу, проте тоді кореспонденту видання Андрію Голубу все ж таки вдалося на нього потрапити й поставити питання.

Відмовили в акредитації в Офісі президента і виданню «Букви». Про це у Фейсбуці повідомила головна редакторка «Букв» Тетяна Ніколаєнко.

Кореспондентка видання «Бабель» Марія Жартовська також через Фейсбук повідомила, що потрапила до «чорного» списку неакредитованих.

НЬЮЗМЕЙКЕР