Забруднювачі повинні платити за забруднення транскордонних річок – Сійярто

Забруднювачі повинні платити за забруднення транскордонних річок – Сійярто

12:32 Вересень 21, 2022

Політика 1594 4 хвилини

Magyar

Екосистеми гірських та прилеглих до них територій дуже взаємопов’язані, тому Угорщина підтримує принцип, згідно з яким ті, хто порушує закон, повинні платити за забруднення річок, котрі перетинають кордони, – повідомив міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у Нью Йорку в понеділок увечері за місцевим часом.

На зустрічі з питань розвитку гірських регіонів міністр заявив, що, хоча в Угорщині немає дуже високих гір, вони є навколо країни, тому уряд вважає інтегроване управління гірськими регіонами та прилеглими до них територіями особливо важливим, повідомили в міністерстві.

Сійярто зазначив, що 95 відсотків річок Угорщини беруть початок в інших країнах, тому «інтегрований міжнародний план управління та захисту вод був би надзвичайно важливим». Він підкреслив, що якість і кількість води необхідно зберігати спільними зусиллями, а без сталого управління водними ресурсами немислимий і сталий розвиток гірських територій.

Кожен повинен поважати принцип, згідно з яким у разі забруднення рахунок повинен оплачувати забруднювач, а це вимагає міжнародної координації, – сказав Сійярто, маючи на увазі забруднення р. Шайо. «Якщо ми не зможемо цього домогтися, то платити ціну за забруднення доведеться громадам, які взагалі не відповідальні за це, а це неприпустимо», — заявив він.

Петер Сійярто назвав важливим той факт, аби питання розвитку гірських територій продовжували перебувати на порядку денному міжнародної політики, адже такі території складають чверть суші, тут проживає близько 15 відсотків населення світу, переважна більшість у країнах, що розвиваються. Він підкреслив, що гірські екосистеми – важливі системи постачання для мільярдів людей, які живуть у низинних районах, а рослини, що ростуть там, є важливим джерелом їжі, важливість якої важко переоцінити в умовах нинішньої кризи.

Він також торкнувся й теми викликів, пов’язаних зі зміною клімату та природними катаклізмами, які, за його словами, покладають відповідальність на кожного у світі. У цьому контексті міністр нагадав, що Угорщина стала першою країною – членом Європейського Союзу, яка ратифікувала Паризьку кліматичну угоду. Насамкінець міністр підкреслив, що Угорщина є активним прихильником Групи водних ресурсів 2030 (WRG), підтримала її діяльність на суму три мільйони доларів, а також закликав ООН розглядати це питання як пріоритет і створити посаду спеціального доповідача з питань управління водними ресурсами.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня