Варшава ніколи не відмовлялася від репарацій Німеччини – сейм Польщі
Польща досі не отримала від Німеччини репарацій за збитки та втрати під час Другої світової війни, хоча ніколи від цього не відмовлялася, – йдеться в резолюції, котра закликає Берлін взяти на себе політичну, історичну, юридичну та фінансову відповідальність, яку майже одноголосно прийняв Сейм.
За документ, поданий партією «Право і справедливість» (PiS), яка очолює урядову коаліцію, проголосувала переважна більшість опозиції, а також усі присутні представники цієї партії. Четверо представників опозиції проголосували проти, 15 утрималися.
У резолюції Сейм закликає уряд Німеччини взяти на себе «однозначну політичну, історичну, правову та фінансову відповідальність» за всі наслідки Другої світової війни, розв’язаної Третім Рейхом, яка зачепила Другу Польську Республіку та її громадян.
«Напад Німеччини та окупація, системний геноцид завдали надзвичайної шкоди та страждань, матеріальної та нематеріальної шкоди», – пишуть вони.
Наголошується, що Польща «ніколи не отримувала компенсації за особисті та матеріальні збитки, завдані німецькою державою, ані репарації за величезну шкоду, заподіяну польським громадянам».
У документі йдеться про те, що законна польська держава ніколи не відмовлялася від репарацій Німеччини. Депутати називають морально та юридично необґрунтованими твердження про те, що претензії були законно відкликані і що їх термін давності прострочено.
Депутати також заявляють, що Польща досі не отримала належної компенсації за матеріальні та нематеріальні збитки, завдані внаслідок агресії Радянського Союзу під час Другої світової війни.
Розміри збитків від радянського нападу ще мають бути визначені, на підставі чого будуть вжиті відповідні кроки проти РФ, додають депутати.
Ухвалення відповідного рішення пов’язане з тим, що на початку вересня профільний парламентський комітет Польщі представив звіт про втрати Польщі під час війни. Очільник партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський з цього приводу заявив, що Польща вимагатиме від Німеччини воєнних репарацій.
Речник партії під час парламентських дебатів повідомив, що рішення Сейму означає підтримку виконання вимог Польщі. Урядовці заявили, що дипломатичний документ на основі резолюції парламенту буде підготовлено протягом кількох тижнів та передано до Берліна.
На початку вересня Уряд Німеччини на звіт парламентського комітету Польщі відповів, що вважає справу закритою, оскільки Польща відмовилася від військових репарацій у 1953 році.
Після угоди 1953 року між колишньою Німецькою Демократичною Республікою та колишнім Радянським Союзом уряд тодішньої комуністичної Польської Народної Республіки у заяві відмовився від своєї частки німецьких репарацій, присуджених радянському блоку. За словами Варшави, заява, зроблена під радянським тиском – яка з’явилася в комуністичній газеті «Trybuna Ludu» в серпні 1953 року, не є джерелом для міжнародного права.
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися