karpat.in.ua

Потрібно зважати на країни ЄС, які залежать від російського газу – Шольц

При розробці правил Європейського Союзу, що стосуються ринку природного газу, необхідно враховувати ситуацію в країнах-членах, які сильно залежать від російських поставок – заявив у п’ятницю в Берліні канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Олаф Шольц після зустрічі з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем під час спільного брифінгу, відповідаючи на запитання, наскільки вони побоюються, що президент Росії Володимир Путін повністю припинить поставки природного газу, якщо ЄС запровадить верхню межу ціни на газ, відповів – «слід «дуже уважно» прислухатися, що скажуть на такі пропозиції країни-члени, які сильно залежать від російських поставок.

Німеччина разом із багатьма іншими країнами виступила за те, щоби санкції, накладені на Росію через її війну проти України, не торкалися природного газу.

І таких санкцій немає, труднощі викликані лише тим, що Володимир Путін притримав поставки, «очевидно, щоб послабити або дестабілізувати європейські демократії», підкреслив Олаф Шольц.

Але спроба російського президента приречена на провал, оскільки європейці солідарні один з одним, заявив канцлер Німеччини.

Щодо зустрічі міністрів країн – членів ЄС, відповідальних за питання енергетики, яка відбулася в Брюсселі в п’ятницю, Шольц зазначив, що його уряд підтримує заплановане регулювання на рівні ЄС ринку електроенергії, на відміну від ідеї про обмеження ціни на природний газ. За його словами, підхід уряду Німеччини та Європейської комісії до цього питання дуже схожий.

Шарль Мішель також підкреслив, що Росія «ненадійний гравець» на ринку природного газу і її зусилля спрямовані на залякування ЄС. Він пояснив, що для того, щоб подолати енергетичну кризу, необхідно досягти прогресу в трьох напрямках: перше – скорочення споживання, друге – зміцнення надійності постачання, третє – формування цін, що, однак, є надзвичайно складним комплексним завданням.

Щодо війни Росії проти України канцлер Німеччини також повідомив, що найближчим часом ЄС надасть українському уряду кредит на п’ять мільярдів євро. Крім того, Німеччина на національному рівні допоможе Україні додатковим мільярдом євро. Шольц висловив сподівання, що й інші країни-члени наслідуватимуть приклад Німеччини.

(MTI)