Чеській урядовій коаліції висловили недовіру

Чеській урядовій коаліції висловили недовіру

15:28 Вересень 2, 2022

Політика 1265 3 хвилини

Magyar

Опозиційний рух ANO та Партія прямої демократії (SPD) винесли на розгляд парламенту ініціативу про вотум недовіри коаліційному уряду Чехії на чолі з прем’єр-міністром Петром Фіалою.

На думку опозиційних політиків, кабінет міністрів Чехії повинен піти у відставку, оскільки не може впоратися з енергетичною кризою та завдав серйозної шкоди міжнародній репутації країни, призначивши Петра Млейнека керівником цивільної розвідки. Під тиском громадськості він зізнався, що в минулому контактував з людиною, яка підозрювалася в корупції, і в середу подав у відставку.

Колишній прем’єр-міністр Андрій Бабіш, голова ANO, у своїй півторагодинній промові, обґрунтовуючи пропозицію про вотум недовіри, назвав чинний уряд «національним лихом». Опозиційний політик зазначив, що Чехії загрожує колапс енергетичної системи, а це може спричинити соціальні заворушення. «Нинішня влада брехала, коли обіцяла зупинити інфляцію, не підвищувати податки, вирішити питання енергетичної кризи та не боятися дефіциту газу», – підкреслив політик.

«Закликаю уряд нарешті почати працювати, – сказав Бабіш. – Адже катастрофічна ситуація в державі – це результат бездіяльності та брехні чинної влади».

Прем’єр-міністр Петр Фіала, у свою чергу, відкинув претензії свого попередника та назвав їх безпідставними. «Це чергове підтвердження того, що в Чехії немає конструктивної опозиції», – підкреслив він.

«Своєю безпідставною критикою колишній прем’єр-міністр показав, що живе у світі вигаданої брехні та нісенітниць», – заявив Петр Фіала. За його словами, Бабіш лише веде агітацію та прагне відвернути увагу від власних особистих проблем.

Наприкінці вересня в Чехії відбудуться вибори органів місцевого самоврядування та часткові парламентські вибори, а в січні – президентські. Андрей Бабіш, який раніше заявляв про намір узяти участь у президентських виборах, їздить країною й проводить передвиборчу кампанію. Чеська преса критикує це, оскільки вважає, що як депутат він мав би працювати в парламенті, а не проводити час у подорожах.

Вотум недовіри опозиції буде успішним, якщо за нього проголосує 101 із 200 депутатів нижньої палати парламенту. Враховуючи те, що в правлячої коаліції є 108 місць, опозиція практично не має шансів повалити уряд.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня