Сьогодні відбулася чергова сесія Ужгородської міської ради

Сьогодні відбулася чергова сесія Ужгородської міської ради

17:08 Серпень 30, 2022

Політика 1097 5 хвилин

Magyar

У вівторок, 30 серпня, відбулася чергова сесія Ужгородської міської ради.

Перед початком засідання хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав життя за Україну.

Відтак Архієрейської грамотою за підписом Владики Ніла нагородили депутата міськради Віталія Смірнова за підтримку розбудови Мукачівської греко-католицької єпархії.

Далі перейшли до порядку денного. Загалом на розгляд міських обранців було винесено під сотню питань. Ішлося про зміни до бюджету та низки міських програм, надання шефської допомоги військовим тощо.

Найперше заслухали й затвердили звіт про виконання бюджету Ужгородської міської територіальної громади за січень – червень 2022 року.

Як ідеться в документі, за 6 місяців до міської казни надійшло 950 млн 936,4 тис. грн, або 102,7% уточненого планового показника. Податок на доходи фізичних осіб у звітному періоді залишився базовим джерелом наповнення загального фонду бюджету територіальної громади міста – 73,9%. Фактичні його надходження становлять 552 млн 359,8 тис. грн.

Після цього внесли зміни до низки міських цільових програм: Програми надання шефської допомоги військовим частинам, розташованим на території області на 2021–2022 роки; Програми організації та забезпечення підрозділів територіальної оборони на 2022–2024 роки; Програми підтримки військових частин Збройних сил України, інших військових формувань та парамілітарних організацій на 2022 рік; Програми охорони навколишнього природного середовища міста Ужгорода на 2018–2022 роки; Програми фінансової підтримки комунальних підприємств міста Ужгорода на 2018–2022 роки; Програми благоустрою та розвитку комунальної інфраструктури міста Ужгорода на 2018–2022 роки.

Проголосували також за Програму додаткових гарантій соціального захисту мешканців Ужгородської міської територіальної громади на 2023–2025 роки. На реалізацію запланували виділити 11 млн 726 тис. грн.

Затвердили на сесії і Програму розвитку земельних відносин та охорони земель в Ужгороді на 2023–2025 роки. Ідеться про інвентаризацію земель міста, оновлення грошової оцінки тощо.

Потім депутати проголосували за присвоєння звання «Лауреат міської премії імені Петра Скунця». У номінації «Краєзнавча література» премію отримали Михайло Сирохман за книгу «Втрачені церкви Закарпаття» та Павло Федака за книгу «Закарпатська «Просвіта» у постатях її діячів», у номінації «Альбомне видання» – Ігор Панейко за книгу «Малярство. Театр». Лауреатам виплатять грошову премію у розмірі 20 тис. грн кожному.

Цікаво також те, що цьогоріч нагородять преміями і 200-бальників зі ЗНО. Таких в Ужгороді є 53. Тож обдарована молодь отримає від 10 000 до 30 000 гривень залежно від того, зі скількох предметів мали 200 балів.

Підтримали також рішення про присвоєння звання посмертно «Почесний громадянин Ужгорода» 17 загиблим Героям.

Напередодні 1 вересня не оминули й питання готовності шкіл до нового навчального року. За словами міського голови Богдана Андріїва, навчання в усіх школах міста буде проводитися офлайн. Проте в такому разі заклад повинен бути обладнаний укриттям та мати відпрацьований план дій під час повітряної тривоги.

Христина БІКЛЯН, “Карпатський об’єктив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня