Українське МЗС дало свою оцінку висновкам Європейської ради щодо перспектив «Східного партнерства»
Як відомо, учора, 11 травня Рада ЄС ухвалила висновки щодо розвитку «Східного Партнерства» після 2020 року, в яких підтвердила стратегічну важливість цієї програми та об’єднані зобов’язання її учасників будувати спільний простір демократії, добробуту і стабільності.
Дипломатичне відомство нашої держави повідомило, що Україна у своєму баченні майбутнього «Східного партнерства» надалі виходитиме зі своїх європейських прагнень та європейського вибору, які закріплені в Угоді про асоціацію.
Про це йдеться у коментарі українського МЗС стосовно Висновків Ради ЄС щодо «Східного партнерства», які були ухвалені 11 травня. Зокрема, українське МВС повідомило наступне: «Україна з інтересом взяла до уваги Висновки Ради ЄС щодо «Східного партнерства» ухвалені 11 травня.
Поділяємо висловлену ЄС відданість побудові з партнерами спільного простору демократії, процвітання та стабільності на основі поваги до міжнародного порядку і права, включаючи територіальну цілісність, незалежність і суверенітет, як це зазначено у Гельсінському заключному акті та Паризькій хартії ОБСЄ».
МЗС України констатує, що «Україна підтримує підхід щодо подальшої розбудови «Східного партнерства» з урахуванням особливостей двосторонніх відносин ЄС з державами-партнерами, їхніх пріоритетів і потреб, а також прогресу на шляху реформ.
У цьому контексті Україна залишається відданою продовженню широкомасштабних перетворень, визначених її курсом на європейську інтеграцію, що закріплений в Конституції України, зокрема у сфері юстиції і боротьби з корупцією, а також подальшій консолідації демократичних принципів, та вдячна ЄС за фінансову і експертну підтримку».
У своєму баченні майбутнього «Східного партнерства» «Україна надалі виходитиме зі своїх європейських прагнень та європейського вибору, які закріплені в Угоді про асоціацію. Україна налаштована на подальше далекосяжне поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС, включаючи поступове приєднання до внутрішнього ринку Європейського Союзу. Вважаємо поглиблене секторальне співробітництво, розширення взаємної торгівлі шляхом повного використання потенціалу ПВЗВТ, зміцнення конективності та посилення міжлюдських контактів з ЄС і Східними партнерами важливими складовими на шляху реалізації цієї мети.
Ми вітаємо значну увагу ЄС до зміцнення стійкості держав регіону «Східного партнерства» у сферах демократії, громадянського суспільства, економіки, енергетики, кіберпростору, медіа і стратегічних комунікації, зокрема боротьби з дезінформацією, а також навколишнього середовища і клімату, цивільного захисту, подолання наслідків катастроф та охорони здоров’я, особливо у контексті поточної пандемії коронавірусної хвороби».
У нинішніх реаліях особливого значення набуває співпраця ЄС зі Східними партнерами з питань безпеки, включаючи боротьбу з тероризмом, гібридними і кібер загрозами, як це передбачено у Висновках.
Серед іншого, Україна також докладатиме усіх зусиль для розвитку міцного та взаємовигідного партнерства з ЄС на основі Європейської зеленої угоди та можливостей Єдиного цифрового ринку ЄС.
«Погоджуємося із закликом щодо розбудови більш стратегічного, амбітного, ефективного і гнучкого «Східного партнерства» на основі принципів спільної власності, диференціації та інклюзивності, що передбачає нові політики та значні проєкти. У цьому контексті Україна очікує на запланований на поточний рік Саміт «Східного партнерства» з метою вироблення спільними зусиллями довготермінових цілей цієї ініціативи та подальшого зміцнення і поглиблення відносин з ЄС», – підсумувало українське МЗС.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися