Словенія все ще розглядає пропозицію про призупинення туристичних віз для громадян росії

Словенія все ще розглядає пропозицію про призупинення туристичних віз для громадян росії

09:08 Серпень 14, 2022

Політика 458 3 хвилини

Magyar

Уряд Любляни все ще розглядає пропозицію призупинити видачу туристичних віз для громадян росії, – повідомило в п’ятницю міністерство закордонних справ країни, додавши, що Словенія продовжує “шукати вирішення цієї проблеми разом із державами – членами ЄС”.

У міністерстві підкреслюють: під час візової процедури Словенія вимагає підтвердження того, що туристи дійсно прибувають до Словенії, а саме таким чином, щоб заявники пред’являли дійсний авіаквиток під час подання заявки на візу.

Пропозицію щодо того, щоб країни ЄС призупинили видачу туристичних віз громадянам росії, вперше висунув президент України Володимир Зеленський. Оскільки йдеться про те, що росіянам не можна дозволяти відпочивати в Європі, поки російський уряд веде війну проти України. А згодом до нього приєдналися прем’єр-міністри Естонії та Фінляндії Кая Каллас і Санна Марін.

Прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб заявив пресі в п’ятницю, що він офіційно не інформований про ініціативу. «Після того, як ми про це дізналися і це було обговорено на відповідному форумі, ми спочатку підемо в парламент, щоб обговорити це з комітетом, компетентним у закордонних справах, а вже потім будемо висловлювати свою позицію», – зазначив прем’єр-міністр.

Водночас у п’ятницю хорватські газети повідомили, що російських туристів у Хорватії більше, ніж українських біженців.

Хорватський щоденник Vecernji List писав: із початку російсько-української війни до країни прибуло 50 тисяч російських туристів, а кількість українських біженців становить 20 тисяч. Автори додали, що, хоча між Росією та Хорватією немає прямого рейсу, туристи прибувають у країну через Сербію та Туреччину з дійсними візами.

Газета зазначила, що міністри закордонних справ ЄС обговорять питання щодо призупинення російських туристичних віз наприкінці місяця в Чехії, яка з липня впродовж півроку головує в Раді Євросоюзу.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня