Україна торгує своїми заробітчанами?
Після низки скандалів навколо чартерів з українськими заробітчанами та питання, чи можуть сезонні працівники залишати країну безперешкодно під час карантину, тобто без офіційного дозволу, ситуація здається дещо незрозумілою, а органи влади та лідери на найвищому державному рівні роблять низку суперечливих заяв щодо цього питання.
У неділю Посольство Великобританії в Україні на своїй сторінці у Facebook повідомило, що Київ офіційно сповістив своїх партнерів, що громадяни України не можуть виїхати за кордон без спеціального дозволу Міністерства закордонних справ. Щоправда, дані про те, що потрібно отримувати спеціальний дозвіл у МЗС, в пості посольства видалили після скандального резонансу в медіа і тисяч репостів. Але навіть без цього з повідомлення випливає, що сезонні робітники не зможуть виїхати в країну, та й ті, у кого є Посвідка на постійне проживання, повинні пройти «підтвердження» в української влади, що по суті подібне до дозволу, тільки іншими словами, – йдеться в статті порталу strana.ua, опублікованій у понеділок, яка аналізує скандальну ситуацію, що склалася.
Портал нагадує, що у Міністерстві закордонних справ заперечили твердження Посольства Великобританії про перешкоджання виїзду українських заробітчан.
«Додаткових обмежень виїзду громадян України за кордон не вводилося, дозволів отримувати не потрібно», – повідомили в пресслужбі МЗС.
Як пояснили в МЗС, вони нібито лише повідомили посольствам, що на час карантину закриті аеропорти. І з коментаря міністерства можна зробити висновок, що якраз на виліт потрібні якісь дозволи, але це було сказано не дуже виразно. Судячи з усього, мова йде про дозвіл на виліт рейсів.
Водночас, посилаючись на власні джерела в дипломатичних колах МЗС, strana.ua пише, що українська влада намагається придумати схему, як не дати вилетіти чартерам.
Один з інформаторів сайту розповів виданню: «Дійсно, посольства повинні відправляти списки тих, хто виїжджає на узгодження, неформально. Дозволи на виїзд – один із варіантів, який спробували ввести, тільки видавати їх повинен був би не МЗС, у нього немає таких повноважень, а Держприкордонслужба, і це стосується тільки аеропортів, а не наземного кордону», – додає він.
На запитання журналістів strana.ua у Держприкордонній службі України заявили, що ніяких розпоряджень про видачу дозволів їм не надходило. Загалом навколо питання виїзду українців і, зокрема, сезонних працівників, влада напустила туману, – зазначає видання, додавши, що в експертному середовищі суперечливу інформацію про дозволи пояснюють можливими «торгами» навколо «питання заробітчан».
«Офіційно заборони немає, але мало того, що сприяння та допомоги немає – видно, що є якась протидія і підкилимні ігрища. Враження, що тривають якісь торги на цій ситуації», – говорить експерт із міграції Олег Данильчук.
Джерело «Страны» в дипломатичних колах також говорить, що заробітчан будуть випускати без обмежень, за умови, якщо їх будуть приймати в Європі. Інформатор каже, що, незважаючи на всі спроби обмежити авіасполучення, цього не станеться, адже немає ніякого логічного пояснення, чому не можна випускати українців на заробітки в Європу, якщо у них немає роботи в Україні. За його словами, інше питання, що розмови про те, ніби Європа хоче завозити чартерами сотні тисяч працівників – це, судячи з усього, перебільшення. Головна проблема, як вважає анонімний інформатор видання, полягає у тому, що сама Європа поки не готова приймати велику кількість заробітчан ззовні, оскільки у них самих великий рівень безробіття. Тому поступово трудові потоки Європи закриються перед іноземцями.
Джерело: vb/strana.ua
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися