Закарпаття – надійний мирний тил України у війні з росією. Ми хочемо, щоб так і залишалося, – голова фракції КМКС Йосип Борто під час візиту до Мішкольца

Закарпаття – надійний мирний тил України у війні з росією. Ми хочемо, щоб так і залишалося, – голова фракції КМКС Йосип Борто під час візиту до Мішкольца

10:36 Серпень 4, 2022

Політика 1864 5 хвилин

Magyar

Учора делегація Закарпатської обласної ради відвідала м. Мішольц. Метою візиту було підписання Програми розвитку співробітництва між Закарпаттям та регіоном Боршод-Абауй-Земплен (Угорщина).

Під час зустрічі закарпатських депутатів з головою Загальних зборів Банне др. Гал Богларкою очільник фракції КМКС Йосип Борто розповів про те, як військова агресія росії вплинула на міграційні процеси етнічних угорців на території Закарпаття. До речі, свій виступ депутат вів українською мовою.

Мета політичної сили КМКС – зробити так, щоб більше наших людей залишилися на рідній землі, на Закарпатті. Але цьому загрожує військова небезпека. Багато етнічних угорців військовозобов’язані. Чимало з них добровільно пішли на фронт воювати за Україну. На жаль, є вже й загиблі. З іншого боку, міграцію провокує складна економічна ситуація, інфляція. Тому населення виїжджає до Угорщини, щоб вижити, – зауважив Йосип Борто.

Одним із аргументів, який би переконав закарпатських угорців не залишали регіон, є повернення до нормального навчального процесу у школах. Через пандемію, а затим війну, учні вже 2,5 роки в основному здобувають освіту онлайн. Про якість такого навчання говорити не доводиться. Тому батьки, які мають можливість переїхати на постійне місце проживання закордон, готові це зробити, щоб влаштувати своїх дітей до угорських шкіл.

У зв’язку з цим українська делегація звернулася до голови Загальних зборів регіону Боршод- Абауй – Земплен пані Банне др. Гал Богларки з проханням допомогти облаштувати в окремих закарпатських школах бомбосховища згідно з вимогами Міністерства освіти. Це дасть можливість 1 вересня розпочати навчальний процес офлайн і таким чином зменшити відтік емігрантів з області.

Наша фракція КМКС в обласній раді має 8 депутатів. Це 12% від кількості всього депутатського складу. Населення Закарпаття, згідно з останнім переписом, – 1 млн. 250 тисяч. З них – 150 тисяч етнічні угорці. Це 12% від кількості населення всієї області. Цифра символічна. Тому ми представляємо угорців в обласній раді. У нас налагоджена конструктивна робота з владою, до нас із повагою і увагою ставляться інші фракції. Це одна із гарантій стабільності в області. В країні ведеться дуже жорстока кривава війна. Закарпаття – надійний мирний тил України у цій війні з росією. Ми хочемо, щоб так і залишалося, – сказав під час виступу Йосип Борто.

Також депутат зауважив, що угорське населення разом з українцями та іншими етнічними групами, які населяють Закарпаття, ефективно працює над розвитком економіки, дбає про вимушених переселенців. Принагідно від подякував уряду Угорщини, різним релігійним організаціям, органам самоврядування і простим людям за гуманітарну допомогу вимушеним переселенцям всередині країни та прихисток біженців закордоном.

Важливо на тлі міжнародних процесів подавати об’єктивну інформацію про все, що відбувається на Закарпатті. Для нас важлива регіональна співпраця, тому ми дякуємо за підписану колись Угоду між нашими регіонами і зацікавлені у її продовженні, – зазначив Йосип Борто.

Про це інформує пресслужба Закарпатської обласної ради.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня