Уповноваженого польського уряду, відповідального за стратегічну енергетичну мережу, несподівано змінили
Пйотра Наїмського, уповноваженого польського уряду, відповідального за стратегічну енергетичну мережу, несподівано змінили, – повідомили польські ЗМІ у середу ввечері.
Речник уряду Пьотр Мюллер у ранковій програмі польського громадського телебачення (TVP Info) виправдав цей крок тим, що в кабінеті прем’єр-міністра Матеуша Моравецького відбувається реорганізація управління енергетичними справами.
Водночас речник відзначив «величезні заслуги» 71-річного Пьотра Наїмського, який із 2015 року обіймає посаду урядового уповноваженого, у розвитку енергетичної безпеки Польщі, відзначивши також роботу з будівництва трубопроводу Baltic Pipe, який буде введений в експлуатацію у жовтні. За допомогою цього трубопроводу газ, видобутий із родовищ, розташованих на норвезькому шельфі Північного моря, буде подаватися в мережу Данії. А потім природний газ транспортуватиметься до Польщі.
Пьотр Мюллер назвав будівництво мережі електропередачі та будівництво атомної електростанції поточними основними викликами енергетичної стратегії польського уряду.
«У цій сфері ми змінюємо форму роботи, з цього випливає й рішення (заміни Наїмського) », – додав він.
Сам Пьотр Наїмський першим оголосив про цю заміну у Facebook у середу. Він подякував усім, із ким співпрацював у реалізації проєкту Baltic-Pipe, і повідомив, що урочиста передача газопроводу відбудеться 27 вересня в місті Щецин (Szczecin) на узбережжі Балтійського моря. Він висловив сподівання, що інші реалізовані проєкти, в тому числі заплановане будівництво першої в Польщі атомної електростанції, «будуть послідовно просуватися вперед без його участі».
Войцех Якубік, головний редактор ділового порталу biznesalert.pl, пояснив заміну в програмі польського консервативного каналу Radio Wnet у четвер тим, що в уряді, ймовірно, перемогла «фракція, котра підтримує злиття польської компанії PKN Orlen і державної нафтової компанії Lotos». Пьотр Наїмський виступив проти злиття, оскільки вважав умови ліцензії, виданої Європейською комісією, несприятливими. Злиття було схвалено акціонерами Lotos у середу, а рішення про нього буде ухвалене загальними зборами акціонерів PKN Orlen у четвер, – пише MTI.
Кілька польських опозиційних політиків пов’язували відхід Пйотра Наїмського з протидією злиттю Orlen-Lotos. Мацей Ласек, представник головної опозиційної фракції Громадянської коаліції, однак вважає, що держсекретар може стати «цапом-відбувайлом» у питаннях енергетичної кризи, яка насувається на Польщу через війну в Україні.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися