В Україну прибув заступник міністра закордонних справ Угорщини, перші переговори провів на Закарпатті

В Україну прибув заступник міністра закордонних справ Угорщини, перші переговори провів на Закарпатті

10:45 Липень 19, 2022

Політика 3800 8 хвилин

Magyar

У понеділок в Україну прибув заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр. Першим пунктом його візиту стало Закарпаття, де він зустрівся з керівництвом Закарпатської ОВА. Левенте Мадяра супроводжував очільник Угорської екуменічної служби допомоги Ласло Легел, були присутні також Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаї та заступник голови Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС), депутат фракції «КМКС» ПУУ Закарпатської облради Йосип Борто.

Левенте Мадяр цього разу прибув в Україну з довгостроковим візитом. Посадовець днями відвідає столицю та зруйновані населені пункти Київщини.

– Перша зупинка мого тривалого візиту – це, звісно, Закарпаття, зокрема Ужгород, де запланована зустріч із керівником краю Віктором Микитою, який є другом Угорщини та угорців. Він багато зробив для того, щоб угорці навіть в умовах воєнного часу почувалися тут як удома та щоб не допустити виступів, які неодноразово відбувалися протягом останніх років, проти угорців Закарпаття, – зазначив Левенте Мадяр і підкреслив, що за це висловлює голові обласної військової адміністрації особисту подяку.

Під час зустрічі в Ужгороді сторони обговорили політику гуманітарної підтримки, яку Угорщина надає Закарпаттю. Констатували, що робота, котру координує Угорська екуменічна служба допомоги, є успішною й принесла дуже швидкі результати. Адже таким чином підтримка була надана сотням пунктів розміщення переселенців, що покращило їхнє перебування.

– Ми розглянули, які кроки необхідно здійснити в економічній сфері в наступний період, щоб зменшити тиск на Закарпаття. Найголовніше, що ми можемо зробити тут, і в цьому напрямі вже розпочато оперативну роботу в Будапешті, – це вивільнити потужності, які дозволять вивезти в бік Угорщини накопичене українське зерно, щоб воно потрапило на світові ринки, де в ньому є значна потреба. Для цього Угорщина повинна втілити в життя масштабну програму. Ми узгодили графік реалізації, шлях, яким будемо рухатися в найближчі місяці. Тож Угорщина може стати одним із найважливіших коридорів для доставки українського зерна в різні куточки світу, – підкреслив Левенте Мадяр, акцентувавши, що це чи не найважливіший момент переговорів.

Заступник міністра наголосив, що наразі між двома країнами є чотири пари залізничних колій, а вантажне сполучення за двосторонньою угодою здійснюється лише однією з них. Українська сторона не може відправляти, а угорці, відповідно, приймати вантажі по другій парі вільних колій, оскільки це порушує попередній договір між Будапештом і Києвом. Такий стан речей потрібно терміново змінити.

Віктор Микита, у свою чергу, зазначив: якщо це обговорюється нині, то має вирішитися в найкоротші терміни.

За словами заступника міністра, вивчили й питання, які соціальні програми підтримувати в майбутньому. Адже вони допоможуть становищу майже пів мільйона вимушених переселенців, котрі втекли від бойових дій на Закарпаття.

– Ми вивчили, що необхідно зробити, аби двосторонні перевезення відбувалися безперебійно, у першу чергу вантажні, оскільки має бути можливість вивозити українські товари, не тільки зерно, але й усе інше. І тут ми також робитимемо конкретні кроки. Ці питання я обговорю в Києві. Сподіваюся, зможу повернутися додому в другій половині тижня з тим, що ми знову зробили великий поступ уперед щодо надання значущої підтримки Україні. Допомога Угорщини не обмежується Карпатами, ми солідарні з усією країною, – підкреслив Левенте Мадяр і зазначив, що тем для розмови з українським колегою чимало, оскільки після початку війни накопичилася низка питань, які досі не вдалося особисто обговорити через існуючі обставини.

За його словами, зокрема він хоче з’ясувати, що необхідно для того, аби допомога, запропонована Угорщиною, була якомога ефективнішою, як найоптимальніше заповнити квоти, запропоновані Угорщиною для лікування військових і поранених дітей. Як використати квоти щодо стипендій, які Угорщина виділила українським студентам, змушеним перервати навчання у виші, щоб вони могли надалі здобувати освіту в Угорщині.

– У нас є пропозиція на тисячу осіб. Співпраця, спрямована Угорщиною на допомогу Україні у воєнний час, може бути багато в чому покращена. На жаль, нашій солідарності з Україною часто не приділяється належна уваги, адже тих, хто зацікавлений у зриві відносин, – окремих осіб, різних політичних прагнень – багато, і вони гучніші, ніж голоси людей, які говорять про серйозну роботу, що ведеться на двосторонньому рівні для того, аби полегшити страждання українського народу відповідно до можливостей та економічної сили Угорщини, – зазначив заступник міністра.

Підсумовуючи результати зустрічі, Віктор Микита наголосив, що Угорщина надає гуманітарну допомогу з перших днів війни, зокрема налагоджена хороша співпраця з Угорською екуменічною службою допомоги, яка є найбільш оперативною з-поміж усіх благодійних організацій. Зараз вони допомагають у створенні житла для внутрішньо переміщених осіб – зведенні модульних будинків та ремонті наявних приміщень.

Ішлося і про можливості співпраці українських компаній, які переїхали на Закарпаття, з угорськими. В область через війну була релокована майже половина підприємств країни. Важливо підтримувати їх і створювати для них ринки, зокрема в Угорщині.

– Зустріч відбулася в дуже позитивній та конструктивній атмосфері. Сподіваюся, що й надалі між нами буде плідна співпраця, – резюмував Віктор Микита.

Вікторія Рего/Rehó Viktória/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня