Християнсько-демократичний інтернаціонал висловив солідарність з українським народом

Християнсько-демократичний інтернаціонал висловив солідарність з українським народом

17:25 Липень 15, 2022

Політика 1578 12 хвилин

Magyar

12 липня Християнсько-демократичний інтернаціонал (IDC-CDI), який об’єднує 106 правоцентристських партій та організацій, оприлюднив текст резолюції, ухваленої 8-9 липня на загальних зборах міжнародної організації в Луанді, столиці Анголи.

У резолюції партії висловлюють свою солідарність з Україною та населенням країни. Документ на розгляд внесла «КМКС» Партія угорців України (яка є членом об’єднання з 2018 року), за підтримки партій Угорщини та закордонних угорських партійних організацій. Від Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) у засіданні взяла участь депутат Європарламенту від партії «Фідес» Андрея Бочкор, яка від імені закарпатської угорської громади подякувала за політичну підтримку громадян охопленої війною України та за стійку позицію щодо наближення миру й дотримання прав національних меншин.

В інтерв’ю журналісту нашого видання євродепутат пояснила важливість зазначеного рішення.

– Які важливі теми порушувалися та обговорювалися на загальних зборах Християнсько-демократичного інтернаціоналу в Луанді?

– Зустріч представників Християнсько-демократичного інтернаціоналу відбулася у столиці Анголи, Луанді. Від початку епідемії коронавірусу організація проводить ці засідання в гібридному форматі, щоб якомога більше людей могли долучитися до роботи.

Протягом дводенного заходу ми торкнулися кількох тем і схвалили кілька заяв. Зокрема, Луандську резолюцію, основний меседж якої полягає в тому, що під час парламентських виборів, які відбудуться 24 серпня, влада Анголи повинна гарантувати вільні та чесні вибори в країні. Також ми прийняли резолюцію щодо ситуації зростання насильства в Мексиці. Крім того, щодо зміцнення політичних партій, наріжних каменів демократії, в якій IDC-CDI висловлює стурбованість збільшенням узгоджених виступів популістських політичних сил і засуджує російські фейкові новини та пропагандистські кампанії.

Правління Християнсько-демократичного інтернаціоналу внесло на розгляд резолюцію «Зміцнення демократії та безпеки на європейському континенті», в якій засуджує агресію Російської Федерації проти України та закликає країни – члени Європейського Союзу залишатися єдиними у своїй відповіді на агресію, зміцнити обороноздатність. Партії вітають рішення, схвалене союзниками НАТО в Мадриді минулого тижня, щодо прийому заявок Фінляндії та Швеції про приєднання до альянсу, і закликають членів НАТО якнайшвидше схвалити це рішення в своїх парламентах для забезпечення миру і стабільності на європейському континенті. Крім того, вітають і підтримують рішення Європейської Ради від 23 червня 2022 року, згідно з яким вона Україна та Молдова отримали статус кандидата в члени ЄС.

Також були ухвалені резолюції щодо ситуації в Мозамбіку та Малі.

– На зборах також прийняли резолюцію, внесену «КМКС» Партією угорців України. Що слід відзначити у вищезгаданому рішенні?

– Товариство угорської культури Закарпаття бере активну участь у роботі міжнародної організації та вважало за важливе висловити свою думку на загальних зборах Християнсько-демократичного інтернаціоналу щодо війни, яка триває в Україні, оскільки це дає можливість сказати про угорську меншину, яка проживає в Україні, на міжнародній арені. IDC-CDI об’єднує 106 партій із 73 країн світу, тому наша заява може дійти в різні куточки світу.

Резолюцію про солідарність із населенням України «КМКС» ПУУ подала за підтримки партії «Фідес» та Християнсько-демократичної народної партії (KDNP) Угорщини, а також закордонних угорських партій: Партії угорської меншини Словаччині «Альянс», Союзу воєводинських угорців Сербії та Демократичного союзу угорців Румунії.

У тексті ми висловили нашу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України й засуджуємо військову агресію Росії проти України, а також вимагаємо негайного припинення будь-яких військових дій в Україні та беззастережного виведення військових сил і техніки з території України, визнаної на міжнародному рівні.

Ми висловили вдячність населенню та владі сусідніх країн – Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини та Республіки Молдова, які негайно і без зволікань допомогли населенню України, котре рятувалося від війни, але не забули і про мешканців, які залишилися в країні. Також подякували Європейському Союзу за солідарність. Ми затвердили, наскільки важливо для нас якнайшвидше встановити мир, звісно, з повагою до суверенітету та територіальної цілісності України. Ми привітали рішення Європейської Ради від 23 червня, надати Україні статус кандидата на членство в ЄС. Ми висловлюємо солідарність із народом України, який зазнав величезних втрат.

Закарпатська угорська громада, яка також потерпає від перипетій і наслідків війни, негайно кинулася на допомогу жителям сходу України, які рятувалися від жахів війни. Як населення Закарпаття, так і угорські організації та інституції взяли активну участь у забезпеченні внутрішньо переміщених осіб належним безпечним облаштуванням, харчуванням. Зокрема і тому в резолюції ми виступаємо за якнайшвидший мир, оскільки війна поставила перед областю та її мешканцями величезні виклики, а через погіршення економічної ситуації невідомо, як довго вони зможуть забезпечувати вимушених переселенців на Закарпатті. Тільки мир може допомогти розпочати відбудову України і повернути додому мешканців, які були змушені покинути свої домівки.

– Після ухвалення резолюції як ви ставитеся до того, що в текст включено пункт про забезпечення прав меншин?

– Ми порушили надзвичайно важливу тему для закарпатської угорської меншини та всіх меншин, які проживають в Україні, а саме забезпечення прав меншин. У зв’язку з цим ми наголосили, що Україна, як кандидат на членство в Європейському Союзі, має поважати верховенство права та виконувати норми ЄС щодо основних прав, у тому числі прав меншин. Адже, коли закінчиться війна, запорукою збереження закарпатської угорської громади буде забезпечення таких самих прав, як у більшості. Ми просимо, щоб Україна поважала та гарантувала права національних меншин відповідно до міжнародних зобов’язань країни. Ця тема спричинила невелику дискусію, але зрештою її вдалося включити до прийнятого тексту, оскільки, як я вже зазначала, одним із життєво важливих питань збереження на батьківщині для угорської меншини є те, щоби в Україні поважали права національних меншин, і це важливо тримати в порядку денному на всіх можливих політичних майданчиках. Для отримання Україною статусу кандидата в ЄС Європейська комісія також висунула умову – якщо Україна хоче стати членом Європейського Союзу, вона повинна поважати права національних меншин, які проживають на її території, і врегулювати законодавство щодо прав національних меншин таким чином, аби воно відповідало рекомендаціям Венеціанської комісії.

Сподіваюся, що в недалекому майбутньому мир буде відновлено, і що Україна, як країна – кандидат на членство в Європейському Союзі, виконає умови Комісії, щоб якнайшвидше стати членом ЄС.

(CsA/Kárpátalja hetilap)

Резолюція про солідарність із населенням України

1. Християнсько-демократичний інтернаціонал рішуче підтримує суверенітет і територіальну цілісність України та засуджує незаконну, нічим не спровоковану та невиправдану військову агресію проти України і вторгнення Російської Федерації;

2. Вимагає від Російської Федерації негайного припинити будь-яку військову діяльність в Україні, беззастережного виведення всіх військових сил і засобів з усієї міжнародно визнаної території України;

3. Високо оцінює солідарність, виявлену громадянами ЄС, державами-членами та самим Європейським Союзом, а також висловлює вдячність владі та громадянам сусідніх країн, особливо Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини та Республіки Молдова, які без перешкод і без зволікань прийняли сотні тисяч українських громадян, які рятувалися від війни, і надали безпрецедентну підтримку людям, які залишилися в Україні;

4. Закликає до подальших дипломатичних зусиль для сприяння мирним переговорам між сторонами, сприяння припиненню російської агресії проти України та пошуку мирного рішення на основі поваги до суверенітету та територіальної цілісності України;

5. Визнає європейські прагнення України та вітає надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС, як чіткий політичний знак солідарності з українським населенням;

6. Висловлює найглибшу солідарність з Україною та її громадянами, які зазнали величезних втрат, і сподівається, що скоро буде встановлено мир, оскільки це в інтересах кожного і можливість розпочати відбудову України;

7. Наголошує, що Україна, як кандидат на членство в Європейському Союзі, має поважати верховенство права та виконувати норми ЄС щодо основних прав, зокрема прав меншин.

м. Луанда, 09 липня 2022 р.

Резолюції про солідарність із населенням України внесла на розгляд «КМКС» Партія угорців України за підтримки наступних політичних партій:

«Фідес» — Угорський громадянський союз, Угорщина

Християнсько-демократична народна партія, Угорщина

«Альянс», Словаччина

Союз воєводинських угорців (СВУ), Сербія

Демократичний союз угорців Румунії, Румунія

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня