Близько 200 тис. жителів ОРДЛО отримало російське громадянство

Близько 200 тис. жителів ОРДЛО отримало російське громадянство

15:50 Травень 5, 2020

Політика 3911 3 хвилини

Magyar

На окупованих територіях Донецької та Луганської областей близько 198–200 тис. жителів могли отримати російське громадянство, однак під час реінтеграції Донбасу ці люди, імовірно, поїдуть з України, – заявив віцепрем’єр-міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в інтерв’ю порталу Лівий Берег.

Резніков розповів, що, за старими даними, в Донецькій області проживало близько п’яти мільйонів, у Луганській – близько двох мільйонів людей. Із 2014-го хтось поїхав у Росію, хтось до Криму, хтось по світу, хтось переїхав на підконтрольну частину України, хтось залишився там, кількість жителів скоротилась на 10-15%, однак точних даних немає, – додав він.

За словами віцепрем’єр-міністра, наші «добрі» сусіди на цьому не зупиняються, держдума скасувала для українців, які проживають в ОРДЛО, держмито в 3 500 рублів, яке сплачується під час оформлення громадянства Російської Федерації. Саме у такий спосіб Росія стимулює отримання паспортів. Резніков розповів, що зараз, ми (влада) знаємо точно: медперсонал у лікарнях щосили змушують приймати громадянство Росії, але вони цього робити не хочуть, аж до готовності звільнитися, особливо в епоху коронавірусу. Втрата українського громадянства – це неможливість вільно подорожувати по світу. (Держдума нещодавно скасувала попередню юридичну умову, відповідно до якої для набуття російського громадянства від попереднього громадянства потрібно було відмовитися – vb.)

Віцепрем’єр висловив упевненість, що власники російських паспортів під час реінтеграції Донбасу, радше за все, поїдуть. «Вони для себе розлучилися з Україною. Тих, хто залишився, силами правоохоронних органів, нескладно буде визначити. Тут виникає питання перехідного правосуддя, того, як населення буде інтегруватися в правове поле України. І коли ми говоримо про реінтеграцію, важливо, щоб ми почали додавати слово, яке в лексиконі публічно наразі не звучить, – «безпечна» реінтеграція. Я хотів би, щоб ми говорили саме так», – резюмував Резніков.

Джерело: vb/lb.ua

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня