В Ізраїлі пом’якшили підхід до питання регулювання абортів

В Ізраїлі пом’якшили підхід до питання регулювання абортів

17:10 Червень 28, 2022

Політика 430 3 хвилини

Magyar

В Ізраїлі пом’якшили підхід до проблеми регулювання абортів, – повідомив інформаційний портал видання Jediót Ahronót ynet у понеділок.

Ізраїльські законодавці в понеділок ухвалили поправки до закону в комітеті Кнесету з питань праці та соціального забезпечення, які полегшать для жінок проведення аборту в перші 12 тижнів вагітності.

Незважаючи на те, що комітети з питань абортів не були скасовані, Кнесет схвалив кілька пом’якшуючих змін, підтриманих міністром охорони здоров’я Ніканом Горовичем, головою лівої ліберальної партії Merec.

Горович повідомила Ynet, що в перші тижні вагітності жінки медичні втручання проводитимуть уже не в лікарнях, а у відділеннях медстраху з ліками, і в цей період жінки будуть звільнені від відвідування комісії. Форми, які необхідно заповнити в такі моменти, можна буде завантажити з Інтернету без особистої появи, а питання, які впливають на конфіденційність людей, будуть видалені.

Питання щодо того, чи користувалися жінки або їхні партнери контрацепцією, до цього часу будуть вилучені з форми 1977 року, але їх продовжуватимуть запитувати, чи робили вони аборт у минулому, оскільки саме це питання може бути важливим з медичної точки зору.

„Права жінки щодо її тіла належать тільки жінці”, – наголосив у заяві міністр Нікан Горович. Глава міністерства порівняв ізраїльську поправку з рішенням Верховного суду США минулого тижня, який переглянув рішення Роу проти Вейда (Roe сontra Wade) від 1973 року, яке не дозволяло приймати рішення окремим державам-членам і забороняло аборт на національному рівні.

„Рішення Верховного суду США, яке відмовляє жінкам у контролі над своїм тілом, стримує, пригнічує жінок і відкидає лідера вільного та ліберального світу на сто років назад”, – заявив Горович.

Раніше багато жінок у місцевих ЗМІ повідомляли про приниження в так званих комісіях з абортів через нав’язливі запитання та спроби перешкодити задоволенню їхнього прохання.

Коаліція ізраїльських жіночих організацій схвально відгукнулася на пом’якшення Горовича, але оголосила, що працює над тим, щоб законодавчо повністю скасувати комітети з абортів.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня