Столтенберг: занепокоєння Туреччини щодо вступу Швеції та Фінляндії до НАТО зрозумілі

Столтенберг: занепокоєння Туреччини щодо вступу Швеції та Фінляндії до НАТО зрозумілі

16:38 Червень 28, 2022

Політика 474 4 хвилини

Magyar

Занепокоєння Туреччини щодо вступу Швеції та Фінляндії до НАТО є виправданими, і позиції національної безпеки всіх наших союзників мають бути враховані в процесі вступу, – заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі з прем’єр-міністром Швеції Магдаленою Андерссон у понеділок.

Анкара звинувачує Швецію та Фінляндію в підтримці груп, які турецьке керівництво вважає терористичними, включаючи Робочу партію Курдистану (РПК).

„Жоден союзник не постраждав від терористів настільки, як Туреччина, в тому числі від нападів терористичної групи РПК”, – наголосив генеральний секретар НАТО.

НАТО активно працює над наступними кроками в процесі вступу, але зазначається, що важливо вирішити питання щодо занепокоєння Туреччини. На його думку, НАТО має подвоїти свої зусилля в боротьбі з тероризмом. З цією метою Генеральний секретар НАТО скликав спеціальну зустріч на Мадридському саміті, який розпочнеться у вівторок, – пояснив Столтенберг.

„Ці конкретні кроки відображають зміну парадигми у підході Швеції до тероризму у все більш небезпечному та непередбачуваному світі”, – додав він. На пресконференції в понеділок вранці генеральний секретар НАТО заявив, що малоймовірно, щоб домовленість щодо питання вступу Туреччини була досягнута на саміті в Мадриді, але висловив сподівання, що вони «просунуться вперед» у переговорах.

Прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон, у свою чергу, заявила на пресконференції: Швеція реалізує найбільший розвиток військового потенціалу з 1950-х років. „Ми створимо нові полки, зміцнимо оборону острова Готланд, активізуємо національну військову службу, прискоримо закупівлю оборонного обладнання та посилимо наші можливості розвідки й кіберзахисту”, – наголосила вона. Оскільки цього недостатньо, шведський парламент у травні ухвалив рішення про вступ до НАТО, – додала Андерссон.

Стосовно занепокоєння Анкари, Андерссон зазначила: Швеція наполягає на досягненні угоди. Вона також висловила сподівання, що до Мадридського саміту буде досягнуто домовленості з Туреччиною з метою якнайшвидшого запуску процесу приєднання. Швеція максимально рішуче засуджує тероризм і прагне боротися з усіма його формами і проявами, – наголосила політик.

„Наша позиція щодо РПК чітка, тим більше вона зареєстрована як терористична організація в країнах ЄС, включаючи Швецію. Наша країна не буде притулком для терористів”, – підкреслила прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон, наголосивши, що з 1 липня в країні набуде чинності суворіший антитерористичний закон.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня