У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про легалізацію медичного канабісу

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про легалізацію медичного канабісу

09:41 Червень 11, 2022

Політика 524 2 хвилини

Magyar

Кабмін раніше підтримав законопроєкт, що регулює обіг рослин роду коноплі у медичних цілях. Препарати на основі канабісу полегшують перебіг понад 50 захворювань, кажуть у МОЗ.

Законопроєкт з легалізації медичного канабісу внесли до Верховної Ради України. Згідно з даними на сайті парламенту, законопроєкт №7457 “Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни” зареєстровано в п’ятницю, 10 травня.

Документ слугує законодавчою основою для забезпечення повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні: від вирощування та переробки до повноцінного виробництва. Цю ініціативу раніше підтримали в Кабінеті міністрів. Тепер проєкт має пройти голосування у парламенті.

Міністерство охорони здоров’я України очікує, що Верховна Рада України підтримає проєкт закону, йдеться в повідомленні на сайті міністерства. Там вказано, що медичний канабіс здатен запобігати стражданням пацієнтів та покращити їхнє лікування. Зокрема, він полегшує перебіг понад 50 патологічних станів.

Препарати на основі канабісу, за задумом Кабміну, повинні використовуватися, зокрема, для зменшення больових відчуттів, спазмів та судом м’язів, лікування анорексії, посттравматичного синдрому і тривожних розладів. Його також рекомендують для полегшення болю та страждань онкологічним хворим та пацієнтам із ВІЛ.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня