ЄС засудив жорстоке вбивство християн у Нігерії
Європейський Союз засуджує збройний напад на вірян у католицькій церкві в Ово, Нігерія, у неділю ввечері, – заявив Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Депутат Європарламенту від християнсько- демократичної партії Дьордь Гелвені звернув увагу на те, що бойовики-екстремісти у Нігерії становлять зростаючу загрозу для християн.
Щонайменше 50 людей загинуло та багато отримало поранення в результаті терористичного нападу на католицьку церкву на південному заході Нігерії в неділю ввечері. Озброєні люди увірвалися в будівлю під час недільної меси і почали без розбору стріляти. Хто і чому здійснив напад, наразі не відомо.
Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки звернув увагу на те, що напади озброєних груп стають дедалі більш поширеними в різних частинах Нігерії. За його словами, «неприйнятне і безглузде» з недільним нападом насильство поширилося на досі мирну територію Нігерії. Боррель заявив, що Європейський Союз солідарний з народом країни і співчуває всім, хто втратив близьких. «Винні мають бути притягнуті до відповідальності якомога швидше», – наголосив Боррель.
Він також повідомив, що ЄС готовий співпрацювати з владою Нігерії, щоб покласти край насильству та знайти шлях до миру. ЄС продовжує підтримувати Нігерію в її зусиллях щодо побудови міцного миру, поглиблення демократії та захисту основних прав людини, включаючи право на віросповідання та свободу релігії чи переконань, додав Боррель.
Депутат Європейського парламенту від Християнсько-демократичної народної партії Угорщини Дьордь Гельвені у заяві інформагентству MTI зазначив, що озброєні екстремісти у Нігерії становлять зростаючу загрозу для християн. «Інцидент викликає занепокоєння і свідчить про погіршення ситуації з безпекою в Нігерії», – зазначив він.
За словами євродепутата, напад під час великого свята католицької церкви був спрямований проти віруючих християн. Гельвені повідомив, що християнські громади зазнають подібних нападів у країні протягом багатьох років, і протягом 2015 – 2020 років за віру в Нігерії було вбито близько 12 тисяч християн.
Він також повідомив, що через низку жорстоких нападів міжнародна християнська правозахисна організація Open Doors оголосила Нігерію сьомим найнебезпечнішим місцем для християн.
За його словами, Європарламент і ЄС не можуть стояти осторонь, відвертатися від тих, хто потрапив у біду. Усі депутати Європарламенту повинні працювати над тим, щоби визнати та засудити відкрите та насильницьке переслідування християн, додав Дьордь Гельвені.
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися