karpat.in.ua

Візит Верховного комісара ООН з прав людини до Китаю не був «розслідуванням»

Мішель Бачелет, Верховний комісар ООН з прав людини, на пресконференції наприкінці свого шестиденного візиту до Китаю заявила, що її візит не був «розслідуванням».

На пресконференції Бачелет підкреслила, що вона приїхала до країни не для проведення розслідування. Вона додала, що провела «відверті розмови» з китайськими посадовцями.

Верховний комісар також відвідав Сіньцзян на північному заході Китаю з населенням 26 мільйонів людей, де за звинуваченням Заходу китайська влада утискає уйгурів та інші, переважно ісламські, меншини. Згідно з цими звинуваченнями, понад мільйон людей було насильно відправлено до виховних колоній в цьому регіоні.

Китай заперечує це, стверджуючи, що створив заклади для перепідготовки і що його дії спрямовані на уйгурів «ісламістів» і «сепаратистів» у рамках боротьби з тероризмом. Уйгурський уряд підтвердив Бачелет, що ці установи вже закриті.

Бачелет, водночас, закликала китайську владу уникати свавільних заходів. Минулого року головний комісар зазначила, що багато сіньцзянських уйгурів незаконно затримані, з ними погано поводяться і змушують працювати. На пресконференції Бачелет зазначила, що вона обговорила з китайською владою занепокоєння з приводу широкого застосування заходів боротьби з тероризмом.

Вона також порушила питання про становище уйгурських сімей, які тривалий час не отримували звістки про своїх ув’язнених родичів.

Верховний комісар також назвала «дуже тривожним» арешт активістів, правозахисників і журналістів у Гонконзі.

Прессекретар Держдепартаменту США Нед Прайс заявив, що «за нинішніх обставин було помилкою погодитися на візит». Однак Бачелет повідомила, що змогла поспілкуватися без нагляду з тими людьми, з якими хотіла.

(MTI/hirado.hu)