Ми продовжуємо чинити тиск на росію – голова Європейської Ради

Ми продовжуємо чинити тиск на росію – голова Європейської Ради

18:40 Травень 28, 2022

Політика 683 2 хвилини

Magyar

Ми продовжуємо тиснути на росію, європейська єдність завжди була нашою найбільшою силою, і вона залишається нашим керівним принципом, зазначив голова Європейської Ради Шарль Мішель у своєму запрошенні лідерів країн Євросоюзу на позачерговий саміт ЄС.

Щодо питань порядку денного пан Мішель повідомив, що лідери країн-членів обговорять ситуацію в Україні, до засідання через відеозв’язок долучиться також президент України Володимир Зеленський. За словами голови Європейської Ради, найактуальнішим завданням, яке стоїть перед Євросоюзом, є забезпечення фінансових потреб України, тому лідери обговорять і допомогу, потрібну для її відбудови.

Питання енергетики також буде на порядку денному саміту ЄС. «Нам потрібно прискорити енергетичний перехід, якщо ми хочемо якнайшвидше покінчити з нашою залежністю від російського палива. Ми обговоримо, як краще рухатися далі», – підкреслив Шарль Мішель.

Крім того, він зазначив: «Драматичний вплив російської військової агресії на глобальну продовольчу безпеку також буде серед питань порядку денного засідання. Лідери обговорять, як допомогти Україні експортувати свою сільськогосподарську продукцію через інфраструктуру ЄС». Враховуючи величезну вразливість африканських країн щодо продовольчої безпеки, у засіданні візьме участь і президент Сенегалу Маккі Салл, очільник Африканського Союзу.

Шарль Мішель повідомив, що на саміті будуть обговорюватися також питання зміцнення обороноздатності Євросоюзу, зокрема шляхи посилення його стійкості та підвищення потенціалу безпеки.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня