Новим прем'єром Австралії може стати лідер опозиції

Новим прем'єром Австралії може стати лідер опозиції

17:54 Травень 21, 2022

Політика 718 6 хвилин

Magyar

За попередніми підсумками парламентських виборів у Австралії, що проходять у суботу, 21 травня, новим прем’єр-міністром ймовірно стане лідер опозиційної Лейбористської партії Ентоні Албанезе.

Як пише BBC, такий прогноз дають три головні новинні ресурси країни — Австралійська телерадіомовна корпорація, 7 News і Sky News Australia. Наразі підрахунок голосів виборців ще триває.

Прогнозуються, що лейбористи сформують новий уряд Австралії. Це означає, що лідер лейбористів Ентоні Альбанезе стане наступним прем’єр-міністром країни, відтіснивши від влади чинного прем’єра та лідера Ліберальної партії Скотта Моррісона, який перебуває на посаді з 2018 року. Востаннє лейбористи були при владі в Австралії майже 10 років тому.

Однак наразі інтрига зберігається у питанні того, чи зможуть лейбористи здобути більшість в австралійському парламенті або ж вони сформують уряд у коаліції з іншими партіями.

Для перемоги і можливості сформувати уряд більшості партія повинна отримати не менше 76 місць зі 151 місця у нижній палаті парламенту — Палаті представників. Якщо ж це зробити не вдасться, партія має спробувати заручитися підтримкою незалежних депутатів або незалежних партій.

«З часів Другої світової війни коаліція формувала уряд приблизно в 70% випадків», — кажуть експерти.

Хоча лідер лейбористів Албанезе ймовірно стане наступним прем’єром, його партії все ще не вистачає чотирьох місць до позначки у 76, але це може змінитися у найближчі години, поки підрахунок голосів триває.

Що відомо про Ентоні Албанезе: ймовірного нового прем’єра Австралії

Ентоні Албанезе є лідером лівоцентристської Лейбористської партії Австралії. Востаннє представник цієї партії очолював уряд країни у 2013 році.

Албанезе один із політиків Австралії з найдовшим стажем роботи, зокрема протягом короткого часу він був віцепрем’єр-міністром при Кевіні Радді у 2013 році. З 2019 року він очолив лейбористську партію, до якої долучився ще у юні роки.

59-річного чоловіка на прізвисько «Альбо» виховувала мати-одиначка на пенсії з інвалідності в соціальному житлі. Він часто називав своє виховання основою своїх прогресивних переконань.

Албанезе заслужив репутацію прихильника безплатної системи охорони здоров’я та захисника ЛГБТ-спільноти. Він обіцяє збільшувати фінансування сектору догляду за людьми похилого віку в країні, забезпечити дешевший догляд за дітьми та покращення гендерної рівності в оплаті праці. Лейбористи також взяли на себе зобов’язання провести референдум щодо закріплення в конституції голосу корінних народів до парламенту — дорадчого органу, який надасть аборигенам роль у формуванні політики, яка їх стосується.

Водночас Албанезе не підтримує більш агресивну політику протидії клімату, а також виступає за повернення назад шукачів притулку, які прибувають в Австралію на човнах. Щодо Китаю лейбористи виступають за посилення риторики.

Албанезе обіцяє виборцям «оновлення, а не революцію», прагнучи витіснити консервативну ліберально-національну коаліцію, і заявляє про прагнення «об’єднати австралійців». Він каже, що настав час, щоб парламент відбивав «сучасну Австралію».

«Моє послання полягає в тому, що я хочу представляти всіх австралійців. Я хочу об’єднати країну. Останнім часом було багато розколів. Однією з причин моєї критики нинішнього уряду є те, що [чинний прем’єр Австралії] Скотт Моррісон шукає поділу і відмінностей, а не єдність і спільну мету… Нам потрібно об’єднатися і рухатися вперед як нація. Я вірю, що ми зможемо», — каже Албанезе у день голосування.

Албанезе критикував уряд ліберала Моррісона за повільні закупівлі вакцин під час пандемії COVID-19, зростання вартості життя та повільне зростання зарплат. Популярність чинного прем’єра впала на тлі кількох скандалів, зокрема його невчасної відпустки на Гаваях під час лісових пожеж 2019−2020 років. Водночас Моррісон приписує собі заслугу в застосуванні жорсткого підходу до закриття кордонів під час пандемії коронавірусу, який допоміг Австралії досягти одного з найнижчих показників смертності у світі.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня