Європарламент: санкції, запроваджені проти росії, мають бути поширені й на Білорусь

Європарламент: санкції, запроваджені проти росії, мають бути поширені й на Білорусь

15:38 Травень 21, 2022

Політика 434 2 хвилини

Magyar

Білоруський режим також відповідальний за війну росії проти України і повинен відчути всі юридичні наслідки міжнародного права, а тому санкції, накладені на рф, мають застосовуватися й до Білорусі, заявили депутати Європарламенту.

У резолюції, прийнятій підняттям рук на пленарному засіданні Європарламенту в Брюсселі, депутати засудили роль білоруського режиму у війні проти України.

Зокрема надання Мінськом дозволу російським військам і зброї проходити через Білорусь, використовувати її повітряний простір, заправлятися паливом і зберігати в країни військові боєприпаси. Парламентарі звернули увагу на посилення ролі росії в Білорусі, у тому числі її фінансовий вплив, що, на їхню думку, викликає серйозні сумніви в здатності Мінська приймати суверенні рішення.

Європарламент привітав пропозицію Єврокомісії щодо шостого пакету санкцій проти росії й закликав країни – члени ЄС забезпечити його повне та швидке виконання.

Депутати додали, що ці заходи слід поширити і на Білорусь. Вони також наголосили на необхідності всебічного розслідування злочинів, скоєних режимом президента Олександра Лукашенка проти свого народу.

Європарламент засудив нещодавні поправки, внесені до кримінального кодексу Білорусі, які відновили смертну кару за підготовку та спроби вчинення терористичних актів. На думку євродепутатів, закон може використовуватися режимом проти політичних опонентів.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня