Євросоюз вимагає від Сербії санкцій проти РФ, якщо вона хоче в ЄС

Євросоюз вимагає від Сербії санкцій проти РФ, якщо вона хоче в ЄС

10:10 Травень 17, 2022

Політика 529 2 хвилини

Magyar

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що якщо Сербія хоче у майбутньому стати членом Євросоюзу, вона повинна ввести санкції проти Росії за її вторгнення в Україну.

Про це, як повідомляє “Європейська правда”, Боррель заявив на пресконференції у понеділок після засідання міністрів закордонних справ ЄС.

“Міністри висловили чітке очікування від партнерів як майбутніх членів відповідати європейським цінностям і міжнародній політиці”, – сказав Боррель, додавши, що це включає введення санкцій.

“Ті, хто цього ще не зробив – і Себія одна з них – повинні якомога швидше пришвидшитися і ввести санкції”, – додав глава європейської дипломатії.

Він ще раз підкреслив, що ЄС очікує від кандидатів на членство у ЄС повністю узгоджувати свою міжнародну політику з Євросоюзом.

“Зберігати близькі стосунки з путінським режимом більше не є сумісним з побудовою спільного майбутнього з ЄС. Бути нейтральним сьогодні з огляду на війну в Україні – це неправильний контекст. Одна країна вторглась на територію іншої. Ставити їх на один щабель означає не відрізняти нападника від того, на кого напали”, – додав Боррель.

Сербія у майбутньому планує приєднатися до ЄС, однак з 2014 року вона не приєднувалась до санкцій ЄС проти Росії і зберігала близькі відносини з РФ.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня