Закарпаття відвідав віце-спікер угорського парламенту

Закарпаття відвідав віце-спікер угорського парламенту

16:39 Травень 6, 2022

Політика 642 3 хвилини

Magyar

До Закарпаття із візитом прибув Іштван Якоб, віце-спікер угорського парламенту, президент Національної асоціації аграріїв Угорщини. Він відвідав край 6 травня, де провів ряд зустрічей з представниками органів місцевого самоврядування та угорських громадських організацій.

«Я вже далеко не вперше перебуваю на Закарпатті, адже ми протягом багатьох років підтримуємо дружні стосунки із закарпатськими угорськомовними організаціями та підприємцями. Зараз, у зв’язку з війною, така підтримка особливо важлива, як і допомога, співпраця та взаєморозуміння», – наголосив Іштван Якоб.

Парламентар зазначив, що Угорщина прагне надати безпечне місце та опіку всім тим українцям, які зараз цього найбільше потребують. Так, до країни прибуло понад 650 тисяч біженців з України. Їх забезпечують всім необхідним та надають всебічну підтримку.

«Ціль мого візиту сьогодні – зрозуміти як ще Угорщина може допомогти українцям, в яких напрямках необхідно надати більшу допомогу та на які саме аспекти варто звернути більшу увагу. Крім того, варто усвідомити, що Закарпаття, яке по чисельності статистично перевищує мільйон осіб, прийняло до себе понад 500 тисяч внутрішньо переміщених осіб з інших регіонів України. Забезпечити таку кількість людей – складне завдання, адже для них необхідно створити відповідні умови у всіх сферах життєдіяльності від медицини до освіти. Разом з тим, не варто забувати про забезпечення харчуванням та речами першої необхідності.

Тому ми маємо намагатися надати ще більшу допомогу не лише закарпатцям, але й вимушеним переселенцям, які не планують покидати рідну країну, але хочуть знайти для себе та своїх родин безпечний регіон для проживання. Таким для них стало Закарпаття. Зі свого боку уряд Угорщини продовжить допомагати, як і робив це протягом багатьох років, адже мова йде про країну-сусідку, яка цього потребує», – додав віце-спікер угорського парламенту.

Під час свого візиту Іштван Якоб мав зустрічі з керівництвом ГО «ТУКЗ – КМКС», представниками ГО «Про Агрікультура Карпатіка» та місцевої реформатської церкви, відвідав місцевих аграріїв.

Вікторія КОПИНЕЦЬ, “Карпатський об’єктив”

Відео – Дмитро МИСЬ

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня