Рада Європи: учасники конфліктів повинні захищати журналістів
Учасники конфліктів повинні захищати журналістів, уникати навмисних атак на них і зберігати права працівників ЗМІ, навіть якщо вони затримані, – заявила Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович.
У заяві, опублікованій у Страсбурзі, Дуня Міятович наголосила, що війна в Україні є ще одним трагічним прикладом важливості висвітлення в пресі інформації про збройні конфлікти.
Збираючи та поширюючи достовірну інформацію, журналісти виконують ключову місію в інтересах суспільства. За словами Єврокомісара, їхня робота може документувати злочини, допомогти забезпечити права людини, сприяти притягненню до відповідальності та просуванню міжнародної солідарності.
«Хоча неможливо запобігти всім ризикам, яким піддаються журналісти, країни – члени Ради Європи повинні робити більше для гарантування безпеки журналістів», – підкреслила комісар.
Журналістів, які інформують про війну, захищає міжнародне гуманітарне право. Вони також вважаються цивільними особами на полі бою. Навмисні напади на журналістів, як і на цивільних, є військовим злочином, – наголосила Дуня Міятович.
Для припинення порушень міжнародних норм під час конфліктів держави повинні вжити заходів для максимального гарантування безпеки журналістів. Крім того, важливо зберегти свободу преси в Європі, – додала Комісар Ради Європи з прав людини.
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися