Кабінет Міністрів України розробляє стратегію виходу з карантину вже у травні

Кабінет Міністрів України розробляє стратегію виходу з карантину вже у травні

11:46 Квітень 13, 2020

Політика 6253 4 хвилини

Magyar

Про це наприкінці минулого тижня, в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера», заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

          Очільник уряду вкотре наголосив, що Україна не може собі дозволити два-три місяці сидіти вдома. Проте наразі перед країною постали надзвичайно важкі і серйозні виклики. І ніхто зараз не може спрогнозувати майбутнє. Водночас зараз найголовніше – це побороти і приборкати коронавірус.

          «Що хочу тут наголосити: рішення про послаблення карантину буде прийматися на основі даних про динаміку щодо кількості людей, які захворіли на коронавірус», –  підкреслив пан Шмигаль.

          За його словами, лише після того, як динаміка почне знижуватися, держава розпочне вихід з карантину, але за нових соціальних стандартів життя. Уряд зараз фактично цілодобово працює над відповідною стратегією.

          «У травні Україна має піти на роботу. У яких умовах, у яких нових соціальних стандартах, у яких часових рамках –  це ті питання, над якими Уряд працює разом з аналітиками», –  відзначив прем’єр-міністр.

          За його словами, цей план включає в себе завершення навчального року 2019/2020, відновлення роботи громадського транспорту, але за новими правилами, вільне відвідування зон відпочинку тощо. Проте масочний режим буде тривати.

          Водночас голова українського уряду анонсував деякі проекти, над якими Кабмін зараз працює. Це підтримка вразливих верств населення, допомога по безробіттю, підтримка малого і середнього бізнесу. Зокрема, кредитні канікули, рефінансування кредитів тощо.

          Денис Шмигаль повідомив, що зі зняттям карантинних обмежень уряд розпочинає програму створення 500 тисяч робочих місць.

          «Дуже важливо підтримати людей, які втратили роботу. Сьогодні в Україні більше 320 тисяч безробітних. Після оголошення карантину – від 4 до 5 тисяч таких людей реєструється щодня…

          Ми закликаємо всіх максимально реєструватися в центрах зайнятості. Будемо просити Парламент підтримати зміни у законодавство. Це дозволить підтримати цих людей», –  зазначив прем’єр-міністр.

               Денис Шмигаль також проінформував присутніх, що уряд розробляє пакет програм підтримки вразливих верств населення. Але для їхнього впровадження у життя потрібні зміни до держбюджету, які мають бути представлені народним обранцям вже сьогодні, 13 квітня.

          До відома, голова Верховної Ради Дмитро Разумков у п’ятницю, 10 квітня підписав розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання, яке відбудеться у понеділок 13 квітня о 14:00.

          А народний депутат Олексій Гончаренко вже анонсував ключові зміни бюджету, повідомивши про це у своєму Telegram-каналі:  

  • зменшений фонд на боротьбу з COVID-19 на 2 млрд грн, і тепер він пропонується у розмірі 64,9 млрд грн;
  • відновлено дотації аграріям у розмірі 4 млрд грн (Кабмін пропонував 2,5 млрд грн);
  • додані 100 млн на будівництво аеропорту Дніпра (Кабмін пропонував 0);
  • доданий 21 млн грн на Український інститут при МЗС України;
  • додані 15 млн на національний парк “Софіївка”.

  НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня