karpat.in.ua

Боррель: Угорщина сплачує свій внесок, тож бере участь у постачанні зброї Україні

На зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у понеділок не було прийнято рішення про санкції щодо імпорту російської нафти та газу, хоча можливість введення санкцій стоїть на порядку денному Європейського Союзу. Про це заявив верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель у Люксембурзі в понеділок.

На пресконференції за підсумками засідання Ради закордонних справ Жозеп Боррель заявив, що санкції, запроваджені Європейським Союзом, мають значний вплив на російську економіку, але необхідне подальше обговорення того, які заходи можна ще вжити в подальшому.

Боррель повідомив, що війна росії в Україні провалилася. Російська армія так і не змогла взяти Київ, зараз вона переводить війська в східну половину країни. За його словами, очікується, що російська армія завдасть ще одного удару на Донбасі.

Боррель підкреслив, що війна росії в Україні «жахлива». Він зазначив, що рф несе відповідальність за світову продовольчу кризу. Росія бомбить українські міста та запаси пшениці, не дає вивозити зерно за кордон, «провокуючи голод у світі», сказав він.

За словами Борреля, міністри закордонних справ обговорили, як притягнути рф до відповідальності за серйозні порушення міжнародного права. Європейський Союз підтримує проведення міжнародного розслідування, щоб, маючи докази, забезпечити притягнення до відповідальності винних у вбивствах цивільного населення, сказав верховний представник.

Усе, що відбувається в Україні, підсилює прагнення Європейського Союзу підтримувати країну, підкреслив він.

Відповідаючи на запитання, Боррель повідомив, що в підсумку голосування держав-членів Європейський Союз підтримав поставки зброї в Україну. «Те, що Угорщина не дозволяє поставки зброї через свою територію безпосередньо в Україну, – інше питання, але внесок робить, тому теж бере участь у постачанні зброї в Україну», – сказав він.

Верховний представник підкреслив, що східні країни – члени ЄС зазнають більшого тиску через прийом біженців, ці держави також більше покладаються на російські джерела енергії. Таку «асиметричну» ситуацію між східними та західними країнами-членами Союзу потрібно вирішувати спільно, об’єднано і за допомогою вияву солідарності, підкреслив Боррель.

Ми повинні боротися за якнайшвидше припинення масштабної залежності від російських енергоносіїв, знайти нових постачальників і прагнути до впровадження відновлюваних джерел енергії, додав верховний представник.

MTI