karpat.in.ua

Глава Європейської дослідницької ради подав у відставку через бездіяльність Брюсселя

«Я був дуже розчарований європейською реакцією на Covid-19. (…) Я втратив віру в систему. Я достатньо побачив як в управлінні наукою, так і в політичних операціях Європейського Союзу», – цим аргументував свою відставку глава Європейської дослідницької ради Мауро Феррарі, повідомляє портал origo.hu із посиланням на Financial Times.

Речник Єврокомісії з питань цифрової економіки, досліджень та інновацій Йоганнес Барке підтвердив, що Феррарі подав у відставку. Ось найбільш чіткий доказ того, що Брюссель не в змозі впоратися з епідемією коронавірусу та її наслідками.

Голова дослідницької ради у своїй заяві британському діловому щоденнику Financial Times написав, що «вкрай розчарований відповіддю Європи на пандемію». За його словами, він запропонував запустити наукову програму для швидкої боротьби з вірусною інфекцією, але «зіткнувся з інституційними та політичними перешкодами» в реалізації свого бачення.

Він розповів, що прийшов до науково-дослідницької ради як палкий прихильник Європейського Союзу, але криза, спричинена коронавірусом, повністю змінила його думку.

«Я втратив віру в систему. Я достатньо побачив як в управлінні наукою, так і в політичних операціях Європейського Союзу», – написав він. Видання стверджує, що керівництво дослідницької ради не погодилося з декількома ідеями Ferrari, включаючи зосередження агентства на розробці короткострокових рішень епідемії.

Речник Йоганнес Барке заявив: Єврокомісія призначить нового керівника, який очолить раду якнайшвидше, оскільки понад 50 науково-дослідних ініціатив, які могли б внести вагомий внесок у відповідь на пандемію, не повинні піддаватися небезпеці.

Мауро Феррарі був призначений президентом Європейської дослідницької ради (ЄДР) Європейською комісією минулого травня. Європейська дослідницька рада – це загальноєвропейська установа, покликана стимулювати та фінансувати розвиток науково-дослідницької діяльності в ЄС.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Лейен нещодавно визнала, що Брюссель погано керує кризою. «Так, це правда: спочатку Європу частково шокував невидимий ворог і криза небаченого масштабу та швидкості. Згадувати про початкові помилки боляче навіть сьогодні», – зазначила вона.

Між іншим, Брюссельське бюро охорони здоров’я вже майже півтора місяці применшує епідемію, надсилаючи невірні повідомлення державам-членам.

Джерело: origo.hu