Боррель: ЄС слід посилити допомогу найбільш вразливим країнам

Боррель: ЄС слід посилити допомогу найбільш вразливим країнам

12:28 Квітень 5, 2020

Політика 3571 3 хвилини

Magyar

ЄС необхідно посилити допомогу найбільш вразливим країнам, серед яких Африка, щоб хвороба не вдарила по Європі знову, –  наголосив Високий представник ЄС Жозеп Боррель за підсумками телеконференції за участю міністрів закордонних справ ЄС у п’ятницю, 3 квітня.

На пресконференції за участі міністрів закордонних справ ЄС Боррель заявив, що найбільше занепокоєння у країн Євросоюзу викликає ситуація в Африці. Співпраця з африканськими країнами має важливе значення для подолання епідемії коронавірусу, інакше їхня проблема стане європейською проблемою.

Країни регіону є прямими сусідами ЄС, але саме там пандемія може вийти з-під контролю дуже швидко і стане проблемою Європейських країн.

Він також наголосив, що іншого довгострокового вирішення коронавірусної кризи наразі немає, крім тіснішої співпраці між людьми, регіонами, країнами та Союзом, а також між країнами-партнерами. «Ми не можемо зупинити цю пандемію тільки у себе вдома, в Європі, якщо вона не буде вирішена всюди. Тому що в такому випадку вона може завдати зворотний удар у будь-який момент», – сказав Боррель.

У цьому контексті він виділив конфлікт у Сирії, внаслідок якого значній кількості мирних жителів загрожує зараження через неналежну медичну допомогу. Тому Європейський Союз підтримує мету ООН щодо стримування пандемії та глобального припинення вогню для всіх країн світу, підкреслив він.

Стосовно Венесуели, він сказав, що серед міністрів закордонних справ існує консенсус: для успіху боротьби з епідемією коронавірусу  важливо, що медичне та інше обладнання, а також фінансова підтримка, необхідна для їх закупівлі, не повинні піддаватися ніяким санкціям. За його словами, Союз вважає  пропозицію США щодо вирішення питання про демократичний перехід Венесуели вперед перспективною, а Вашингтон також сподівається зняти санкції проти країни Латинської Америки.

Боррель також звернув увагу на той факт, що ціною поширення неправдивих новин можуть стати людські життя. У цьому контексті він наголосив на співпраці між державами-членами та Службою зовнішніх дій ЄС, щоб боротьба із фейкновинами була успішною.

Зрештою, високий представник заявив: хоча близько 250 000 європейців ще чекають повернення на батьківщину, «ми можемо пишатися виконаною роботою», оскільки Європейський Союз допоміг більш ніж 350 000 європейцям успішно повернутися додому.

Джерело: МТІ

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня