Голови Комітетів із закордонних справ 14 держав у спільній заяві засудили російську агресію
Агресію Росії проти України засудили у спільній заяві голови парламентських Комітетів з питань закордонних справ дванадцяти держав – членів Європейського Союзу, а також Великобританії та України під час нещодавньої відеоконференції.
Про це інформагентству МТІ повідомив голова Комітету з питань закордонних справ парламенту Угорщини Жолт Неймет.
У відеоконференції, під час якої обговорювалася війна в Україні, від ЄС взяли участь голови Комітетів із закордонних справ країн – членів Вишеградської четвірки, три країни Балтії, Болгарії, Румунії, Фінляндії, Німеччини та Швеції.
Голови Комітетів обмінялися думками про потенційні економічні, соціальні, міграційні та гуманітарні наслідки «кривавих подій» на регіональному та глобальному рівнях, додав він.
Виступаючи на конференції, Жолт Неймет наголосив, серед іншого, на важливості солідарності та єдності, додавши, що ЄС, очевидно, за останній місяць на відмінно справився із викликом у цих двох аспектах.
Він також високо оцінив роль країн Центральної та Східної Європи, включаючи країни Вишеградської четвірки, у вирішенні гуманітарної ситуації в Україні.
Учасники конференції у спільній заяві засудили російську агресію проти вільної незалежної України та заявили, що злочини, вчинені Росією, не можуть бути виправданими.
Наголосили, що моральний обов’язок кожної країни окремо, а також Європейського Союзу і НАТО – підтримувати Україну, яка воює.
У заяві також наголошується, що повну відповідальність за війну несе Росія, що військова агресія Москви проти України є воєнним злочином і винні за агресію мають бути притягнуті до відповідальності в міжнародних судах.
У заяві закликали владу країн – членів ЄС і НАТО, а також «усі дружні країни, які поважають демократію, свободу та права людини», запровадити суворі санкції. Також нагадали, що Україна переживає наймасштабнішу міграційну кризу в Європі з часів Другої світової війни.
У документі підтвердили необхідність якомога швидшого розгляду заявки України на членство у Євросоюзі та перспективу повноправного членства. Також було запропоновано долучити Україну до Ініціативи трьох морів.
Підписанти заяви також закликали Європейський Союз надати фінансові ресурси для підтримки країн, які приймають біженців з України, включаючи Угорщину, повідомив Жолт Неймет.
Джелеро: mti.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися