Уряд Польщі схвалив законопроєкт про прийом біженців з України

Уряд Польщі схвалив законопроєкт про прийом біженців з України

08:47 Березень 9, 2022

Політика 1314 4 хвилини

Magyar

Уряд Польщі в понеділок схвалив проєкт спеціального закону про прийом біженців з України для врегулювання проживання та працевлаштування громадян України в Польщі, – заявив на пресконференції прем’єр-міністр Матеуш Моравецький.

На рахунок проєкту, підготовленого у рамках надзвичайної процедури в результаті початку війни в Україні та який буде представлено до парламенту пізніше, цього тижня Моравецький зазначив: його головна мета — запропонувати «певну компенсацію щодо нормального життя» біженцям, яких зараз приймають у Польщі, частково через заходи, організовані державними установами та муніципалітетами. Згідно з проєктом, поляки, які приймуть українські сім’ї до своїх домівок, отримають добову допомогу в розмірі 40 злотих за кожну особу, якій надали притулок, – заявив Моравецький.

„Поляки склали іспит із солідарності на відмінно”, – заявив він, посилаючись на те, що наразі тисячі польських сімей прийняли українських біженців, тому, як він підкреслив, наразі у Польщі немає потреби в створенні таборів для біженців. Згідно з новими правилами, громадяни України отримають дозвіл на проживання та роботу в Польщі терміном на 18 місяців, який можна продовжити на 3 роки. Для муніципалітетів виділено фінансовий пакет для виконання додаткових завдань, пов’язаних із прийомом людей, таких як охорона здоров’я та освіта.

Він також підкреслив, що Польща переживає найбільшу кризу біженців у Європі з часів Другої світової війни. За його словами, на двосторонній основі можна очікувати «значної» підтримки від Єврокомісії. Моравецький сказав, що він обговорював двосторонню допомогу з лідерами кількох західних країн, включаючи Філіппо Гранді, Верховного комісара ООН у справах біженців. Міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський, який також виступив на пресконференції, повідомив, що з початку війни, до 11:00 у понеділок до Польщі з України прибуло 1 мільйон 85 тисяч осіб. Переважна більшість біженців – це жінки з дітьми, які хочуть залишитися якомога ближче до України і тому не їдуть далі з Польщі в інші країни.

Ті, хто прибуває з України, отримають польський ідентифікаційний номер для адміністративного та легального створення компанії чи бізнесу, – повідомив Камінскі. Марлена Малаг, міністр у справах сім’ї, розповіла: українські біженці отримують одноразову допомогу в розмірі 300 злотих після перетину кордону. Він назвав пріоритетним явищем, щоб ці люди скористалися можливістю працювати в Польщі. Згідно з новим законом, вони також отримують польські сімейні надбавки, включаючи допомогу під назвою 500 плюс, згідно з якою держава виплачує батькам 500 злотих на місяць за кожну дитину, – повідомив міністр.

Джерело:  (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня