Сійярто: Угорщина готова до прийому біженців і може забезпечити всіх

Сійярто: Угорщина готова до прийому біженців і може забезпечити всіх

13:39 Березень 5, 2022

Політика 3307 3 хвилини

Magyar

Угорщина готова приймати біженців з України, може забезпечити ще більше людей, ніж раніше, і їй не потрібна зовнішня допомога в цьому плані. Про це заявив міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини в п’ятницю в Брюсселі після позачергового засідання міністрів закордонних справ країн ЄС.

Спілкуючись з угорськими журналістами, Петер Сійярто наголосив, що Угорщина доставить в Україну вантажів на 600 мільйонів форинтів, 800 тонн продуктів харчування та 200 тонн дитячих засобів у рамках найбільшої в її історії операції гуманітарної допомоги.

З початку війни до Угорщини з України прибуло 140 тисяч біженців, зокрема близько 100 тисяч українців, 22 тисячі угорців і приблизно 18 тисяч громадян країн – не членів ЄС, яким Угорщина допомогла повернутися додому.

Як повідомив міністр, у п’ятницю було прийнято рішення про те, що Угорщина надаватиме у своїх медзакладах допомогу українським дітям, лікування яких у їхній країні ускладнене через війну. Міністри ряду країн ЄС високо оцінили дії сусідніх з Україною держав, зокрема Угорщини, за прийом і турботу про біженців, наголосив він.

Петер Сійярто нагадав, що Рада закордонних справ Євросоюзу схвалила рішення про надзвичайні заходи з прийому та негайного захисту тих, хто рятується від війни в Україні. За його словами, Угорщина приймає й опікується біженцями з України на основі власного національного рішення та правил. За його словами, ЄС лише пристосував європейське законодавство до нинішніх реалій.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня